Міністр освіти підтримує написання “рф” з маленької літери

Оксен Лісовий вважає помилкою написання "російська федерація" з великої літери й "тільки за", щоб українські школярі писали назву країни-агресорки з маленької.

Міністр освіти та науки України Оксен Лісовий не проти того, щоб українські школярі писали з маленької літери назву російської федерації. Про це він повідомив у своєму Facebook у відповідь на запитання користувачки в п’ятницю, 8 вересня.

“Тільки за”, – відповів він на питання, чи “не проти, що в Україні діти писатимуть з маленької: у шкільних творах, наприклад, або десь на уроках географії”.

При цьому саме міністерство пише в документах назву країни з великої літери. “Правопис “рф” з великої літери – помилка, але вимога нормопроєктування”, – каже Лісовий та зауважує, що інакше міністерство юстиції не зареєструвало б наказів міносвіти.

Його допис присвячений наказу про особливості навчання українських дітей, які нині за кордоном та вчаться в місцевих школах. Ним регулюється зменшення навантаження на них в українській школі шляхом дозволу вивчення лише українознавчого компоненту в новостворених дистанційних класах.

Зауважимо, що з початком повномасштабної війни росії проти України значна частина українських політиків, посадовців, державних органів і ЗМІ вживають у повідомленнях на своїх сайтах і в соціальних мережах зневажливу форму написання назви рф чи імен російських державних діячів, пишучи їх з маленької літери, попри те, що за правописом – це помилка.

Редакція Sundries.com.ua повністю підтримує і поділяє позицію наших колег та Міністра освіти України, й продовжуватиме і надалі писати назву країни-терориста з маленької літери.

Джерело Оксен Лісовий

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше