Мінцифра працює над секретним проєктом із запровадження англійської мови як повноцінної другої мови в Україні
Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров розповів, що працює над впровадженням в Україні проєкту, що наблизить англійську мову до максимального поширення. Про це йдеться в матеріалі видання «Бабель».
За даними видання, на платформі «Дія. Цифрова освіта», а згодом і в застосунку будуть курси англійською мовою, і також додадуть тест на рівень її знання.
Федоров зізнається, що в Мінцифри займаються секретним проєктом ― хочуть запровадити в Україні англійську як повноцінну другу мову, але не державну, а для бізнес-спілкування.
Це завдання від президента. Деталі проєкту Федоров не розкриває, але його планують запустити наступного року.
Мета прагматична: у Мінцифри проаналізували країни, які пріоритезували вивчення англійської, — усі показали зростання ВВП. У самого Федорова англійська в школі та універі була слабка, тепер доводиться займатися нею щодня. Але міністр зізнається, що нехтує домашніми завданнями, тому процес затягується.
Так сам на платформі «Дія.Цифрова освіта», де наразі є чимало онлайн-курсів, скоро за допомогою освітніх серіалів і онлайн-уроків можна буде проходити різні курси, отримувати сертифікат і одразу подаватися на вакансії у своєму регіоні. Перемовини про партнерство з найбільшими порталами з пошуку роботи вже провели.
«Там сильно [міністр економіки] Юлія Свириденко „пушить“ державні вакансії», ― зауважує Федоров, маючи на увазі, що на порталі будуть і такі варіанти.
Заступниця Федорова з питань євроінтеграції Валерія Іонан пояснює, як це має працювати. «На платформі є 200 освітніх серіалів. Людина обирає напрям, складає профільний тест, програма визначає рівень підготовки та сама створює програму з різних освітніх серіалів. На інших освітніх платформах ми такого не бачили», ― переконує вона.
Ще одна нова мета, що насправді була актуальна й до війни, ― Федоров хоче оцифрувати 100% держпослуг і зробити так, щоб там, де не має бути держави, її не було. За його підрахунками, це мінус 50—70 тисяч чиновників і мінус 4—5 міністерств.
«На початку війни [в Кабміні] працювали десь 25% людей, і нічого не зламалось, усе вирішували швидко», ― згадує Федоров.