Міжпланетна станція Juno виявила дивне полярне сяйво на Юпітері
Автоматична міжпланетна станція Juno (Юнона) виявила нове дивне світіння на Юпітері. Явище, схоже на північне сяйво, спостерігається над полюсами планети.
Світіння було зафіксовано ультрафіолетовим спектрографом на Juno. Кільцеподібний феномен час від часу стрімко розширюється зі швидкістю від 3,3 до 7,7 кілометра в секунду.
Як повідомили в техаському Південно-західному науково-дослідному інституті, в якому і був створений спектрограф для Juno, ці полярні сяйва викликані зарядженими частинками, що виходять від краю масивної магнітосфери Юпітера.
Головний автор дослідження Вінсент Х’ю (incent Hue) зазначив:
Ми думаємо, що це недавно виявлене слабке ультрафіолетове світіння бере початок в мільйонах миль від Юпітера, недалеко від кордону магнітосфери із сонячним вітром. Сонячний вітер – це надзвуковий потік заряджених частинок, що випускаються Сонцем. Коли вони досягають Юпітера, вони взаємодіють з його магнітосферою способом, який досі не зовсім зрозумілий».
Як і на Землі, полярне сяйво на Юпітері пов’язано з зарядженими частинками в магнітосфері планети. Однак магнітосфера Юпітера приблизно у 20 000 разів сильніше земного, а це означає, що газовий гігант може відхиляти сонячний вітер на відстань до 6 мільйонів км.
Станція Juno була запущена американським управлінням з аеронавтики й дослідження космічного простору NASA для дослідження Юпітера 5 серпня 2011 року. Влітку 2016 року інфляція досягла своєї мети й вийшла на орбіту Юпітера.