Моделювання ядерного удару по москві та Санкт-Петербургу: у США порахували кількість убитих (фото)
У США порахували кількість убитих після ядерного удару по москві та Санкт-Петербургу.
Так, згідно з моделюванням, проведеним виданням Newsweek за допомогою сервісу Nukemap (створений істориком науки та ядерних технологій Алексом Веллерстайном) нова ядерна гравітаційна бомба B61-13 потужністю 360 кілотонн, що розробляється Пентагоном, може завдати істотних збитків москві з 12,6 млн. Число загиблих оцінюється в 311 480 осіб, а поранених — 868 860 осіб.
«Будь-хто, хто знаходитиметься в радіусі трохи більше 3 км від місця вибуху, піддасться настільки високому рівню впливу радіації, що помре протягом місяця, а 15% тих, хто виживе, пізніше помруть від раку», — йдеться в повідомленні.
За даними Nukemap, приблизно за 3 км від місця вибуху бомби зваляться будівлі, виникнуть пожежі. Все, що знаходиться в радіусі приблизно 1 км від місця вибуху, буде знищено вогненною кулею — будуть зруйновані всі будівлі, також помре все житлове.
Зазначається, що якщо бомбу B61-13 буде запущено в Петербурзі, вона може виявитися ще більш руйнівною: загине близько 360 150 осіб, буде поранено 685 930 людей.
У четвер російський диктатор володимир путін підписав закон про вихід із глобального договору про заборону випробувань ядерної зброї – Договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань (ДВЗЯВ). США засудили цей крок до кремля.
«Дії росії лише підриватимуть довіру до міжнародного режиму контролю над озброєннями», — заявив у своїй заяві держсекретар США Ентоні Блінкен.
Поки що США не загрожували ядерною бомбою. Помічник міністра оборони з космічної політики Джон Пламб заявив, що розробка нової бомби «відбиває мінливе середовище безпеки та зростання загроз з боку потенційних противників». Пламб додав, що Штати зобов’язані використовувати всі можливості для стримування та, за необхідності, реагування на стратегічні атаки.