МОЗ ускладнить життя батькам-антивакцинаторам

Міністерство охорони здоров’я України нагадало батькам, що їхніх дітей, які не вакциновані від кору, не допустять до шкіл.

Якщо не йдеться про конкретні протипоказання, батьки, які з власних причин не хочуть робити дитині щеплення, наголосили в МОЗ, можуть реалізувати її право на освіту поза стінами школи.

“Якщо батьки відмовляються вакцинувати дитину, у якої відсутні протипоказання до вакцинації, то вона може реалізовувати своє право на навчання дистанційно або за індивідуальною формою навчання (наприклад, сімейною)”, – акцентувало Міністерство.

Там запевнили, що Україна має достатньо вакцин, щоб забезпечити вакцинацію всім не щепленим дітям.

Також у МОЗ нагадали, чому важливо, щоб діти в колективах були щеплені. А саме:

  • вакцина від кору насамперед захищає вашу дитину від інфекції, яка може завдати істотної шкоди її здоров’ю;
  • дитина, яка не має щеплення, але перебуває в одному колективі з іншими дітьми, стає для них джерелом небезпеки;
  • зазвичай у дитячих колективах існує високий рівень ризику поширення інфекцій. Важливо створити колективний імунітет, щоб запобігти поширенню кору;
  • вакцинація від кору особливо важлива з огляду на те, що деякі діти мають власні захворювання, які не дають їм змоги пройти вакцинацію. Тож, ті, хто мають таку можливість, але нехтують нею, підставляють вразливі верстви населення.

МОЗ нагадує, що графік необхідних щеплень для дитини можна уточнити у сімейного лікаря. Якщо дитина його не має, їй зроблять індивідуальний план щеплень з урахуванням віку.

Джерело МОЗ

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше