Можливий випадок віспи мавп у людини виявили у Греції

Перший можливий випадок захворювання на віспу мавп виявлено в Греції. Про це в суботу, 21 травня, повідомила грецька Національна організація громадської охорони здоров’я (EODY), пише Proto Thema.

Симптоми захворювання виявлено у 29-річного британського туриста, котрий зі своєю супутницею приїхав на відпочинок на острів Кефалонія. У молодої людини – шкірні висипи та інші симптоми, що нагадують віспу мавп.

“Йдеться про англійського туриста, який разом зі своєю супутницею, безсимптомною, поміщений до лікарні “Атікон”, де вони перебувають у палатах з негативним тиском”, – сказано у повідомленні.

Чоловік поміщений до спеціальної ізольованої палати, як у випадку з COVID-19, для захисту громадського здоров’я.

Зразки для дослідження направлені до спеціальної лабораторії. Результати аналізів будуть готові 23 травня, повідомили в EODY.

Як повідомила раніше Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ), зараз підтверджено близько 80 випадків зараження віспою мавп, ще по 50 фахівці проводять розслідування. У ВООЗ наголосили, що “недавні спалахи, повідомлення про які надійшли з 11 країн, є нетиповими, оскільки вони сталися в державах, які не є ендемічними”.

Віспа мавп – рідкісне вірусне захворювання, що в основному передається людині від диких тварин (гризуни, примати). Вірус проникає через пошкоджену шкіру, дихальні шляхи, очі, ніс та рот, а також через біологічні рідини.

Симптоми захворювання включають лихоманку, головний біль, біль у м’язах, біль у спині, збільшення лімфатичних вузлів, озноб і втому. Можуть також з’являтися висипання на обличчі та інших частинах тіла.

На цей момент випадки віспи мавп зафіксовані у США, Канаді, Австралії, Іспанії, Португалії, Великій Британії, Франції, Італії, Швеції та Австралії.

Джерело myc

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше