На “Фукусімі” виявили витік радіації
На території АЕС “Фукусіма-1” в місці зберігання радіоактивних відходів виявили гелеоподібну масу, що випромінює радіацію, передає Tengrinews.kz з посиланням на місцевий портал Sankei.
Енергетична компанія TERCO (Tokyo Electric Power Company) оголосила, що гелеобразну масу з високою дозою радіації було виявлено на землі в сховищі відходів атомної електростанції “Фукусіма-1”. У компанії припускають, що витік відходів стався внаслідок корозії одного з контейнерів, що стояв там з січня по березень.
Згідно TEPCO, маса виявлених згустків становить 90 сантиметрів в довжину, 30 сантиметрів у ширину і менш як 1 сантиметра в товщину, інтенсивність випромінювання – близько 13 мілізіверт на годину. У точках виміру на самій АЕС підвищення рівня радіації немає.
За даними видання, тривога радіаційного детектора спрацювала в дренажному каналі на північній стороні блоку, а при огляді навколишньої території він був виявлений в зоні зберігання відходів у верхній течії. З січня TEPCO перемістила в сховище близько 270 контейнерів, що зберігаються на відкритому повітрі, і, ймовірно, дощова вода потрапила в відкриту масу після переміщення і потрапила в дренажний канал.
Зараз в компанії збирають інформацію про інцидент.
У березні 2011 року через руйнівне цунамі з ладу вийшла система охолодження на АЕС “Фукусіма-1”. Відбулися множинні витоки радіації в атмосферу і морську воду. Із зони в радіусі 20 кілометрів від станції були евакуйовані 140 тисяч осіб.
Однак пізніше з’ясувалося, що аварія сталася через технічні помилки оператора станції та управління, а не через землетрус і цунамі. Аварія на “Фукусімі” стала найбільшою у світі за останні 25 років після аварії на Чорнобильській АЕС.
Пізніше експерти ООН вивчили вплив атомної катастрофи на японській АЕС на здоров’я місцевих жителів і не знайшли шкідливих наслідків катастрофи