На Хмельницькій АЕС зупинився енергоблок

Як пояснили фахівці “Енергоатому”, наразі є проблемні моменти з обладнанням турбіни, що виробляє електроенергію, а не з реактором, тобто це не аварійна ситуація.

У четвер, 14 березня, стало відомо, що на Хмельницькій АЕС відбулося відключення другого енергоблоку. Про те, що сталося на станції, повідомила пресслужба НАЕК “Енергоатом” на офіційній сторінці у Facebook.

Попри фейки російських пропагандистів про американське паливо чи аварійну ситуацію, в “Енергоатомі” повідомили, що 13 березня сталося відключення другого енергоблоку від мережі через “коливання параметру осьового зсуву ротора циліндра високого тиску турбоагрегату з тенденцією збільшення”. Наразі з’ясовуються обставини і тривають роботи з усунення порушень.

“В умовах профіциту на ринку електроенергії було вирішено відключити турбоагрегат для зʼясування й усунення причини відхилення”, — наголошує пресслужба.

Інакше кажучи, або доступними словами, є реактор, де паливо гріє воду. Як розповідає спеціаліст “Енергоатому”, ця вода утворює пару, яка через парогенератори і системи труб потрапляє і крутить турбіну, що безпосередньо і виробляє електроенергію. Наразі є проблемні моменти з обладнанням цієї турбіни, а не реактором.

“Тобто жодного відношення до аварій це не має. Це не аварійна ситуація. Дійсно, там є питання стосовно обладнання. Його просто вивели в ремонт, щоб воно працювало нормально”, — пояснив фахівець “Енергоатому”.

Як повідомила пресслужба, наразі в роботі перебувають 7 енергоблоків АЕС, всі — на номінальній потужності. Загальна потужність АЕС становить 5900 МВт.

Джерело focus

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше