На МКС відремонтували систему отримання кисню, після спроби заробити тріщину скотчем та пластиліном
Система генерації кисню “Електрон-ВМ” запрацювала на повну потужність.
Ще в жовтні стало відомо, що в роботі системи стався збій. Зокрема, виникли проблеми з тиском. Дана система працює на МКС з 2005 року й у квітні 2010 року “Електрон-ВМ” вже виходила з ладу. Тоді екіпажу МКС було потрібно декілька днів, щоб відновити роботу системи. На цей раз для усунення несправностей екіпажу орбітальної станції довелося розібрати установку. І ось тепер Роскосмос повідомив, що неполадки усунені.
Устаткування знаходиться в модулі “Зірка” і виробляє від 25 до 160 літрів кисню на годину шляхом електролізу води з лужним електролітом.Крім російської системи “Електрон-ВМ” на МКС функціонує аналогічна американська установка, саме вона забезпечувала екіпаж киснем під час ремонту російського обладнання. Крім того, на орбіті знаходяться запаси кисню в спеціальних баках.
Нагадаємо, що 15 жовтня російський космонавт Анатолій Іванишин заявив про знайдене місце витоку повітря. За його словами, тріщину на борту МКС вдалося виявити за допомогою чайного пакетика.
Спочатку її заклеювали за допомогою пластиліну, однак вранці 10 жовтня космонавт Іван Вагнер повідомив, що тиск у відсіку модуля впав до 634 міліметрів ртутного стовпа. При закритті люка даний показник становив 727 міліметрів, тобто пластилін витоку зупинити не зміг. Ще одну спробу закрити тріщину зробили за допомогою скотчу. Однак і ця спроба зашкодити витоку повітря за допомогою термостійкого скотчу не принесла успіху. Систему довелося закривати на ремонт.