На Сонці стався потужний спалах у напрямку Землі
У четвер, 28 жовтня, на Сонці стався великий спалах. Згідно з попередженням від Групи прогнозування космічної погоди США, наша зоря випустила спалах класу X1 — це найпотужніший викид корональної маси, який стався о 15:17 за Гринвічем (о 18:17 за київським часом).
Група попередила, що виверження класу X1 може викликати вимкнення радіозв’язку на великій території для високочастотних сигналів приблизно на годину. Викид корональної маси в результаті спалаху AR2887 може завдати «ковзного удару» по Землі 29-30 жовтня, повідомляє SpaceWeather.
«Зона покриття складе більшу частину ділянок освітленої Сонцем сторони Землі», — повідомляє група космічних кліматологів.
Найпотужніші спалахи X-класу створюють небезпеку, особливо коли націлені безпосередньо на Землю. При таких виверженнях у космос викидаються заряджені частинки від Сонця зі швидкістю 1,6 мільйона кілометрів на годину і досягають Землі за кілька днів.
Спалах походить від сонячної плями під назвою AR2887, яка зараз розміщена у центрі Сонця і повернута до Землі. Ця пляма спричинила два помірні спалахи класу M днем раніше.
Подібні події пов’язані з тим, що світило перебуває у перших днях поточного циклу своєї активності, кожен з яких триває 11 років. Поточний цикл, так званий 25-й сонячний цикл, розпочався у грудні 2019 року.