Надмірна вага у молодих чоловіків підвищує ризики виникнення 17 типів раку

Такого висновку дійшли шведські дослідники, які проаналізували дані про стан здоров’я понад мільйона 18-річних чоловіків. Зв’язок між зайвою вагою і раком знайшли майже в кожному органі. Довгострокові спостереження показали, що чоловіки із зайвою вагою також набагато частіше помирали від раку.

Учені працювали з даними майже 1,5 млн чоловіків, яких у 18 років призвали на військову службу. Виявилося, що вищий індекс маси тіла (ІМТ) підвищує ризики 17 типів раку. Крім того, ІМТ був більш серйозним фактором ризику раку, ніж погана фізична форма чоловіків, повідомляється на сайті Гетеборзького університету.

Високий ІМТ підвищував ризики раку легенів, голови та шиї, головного мозку, щитовидної залози, стравоходу, шлунка, підшлункової залози, печінки, товстої кишки, прямої кишки, нирок і сечового міхура, а також злоякісної меланоми, лейкемії, мієломи та лімфоми.

Примітно, що для деяких типів раку ризик підвищувався вже за ІМТ у межах 20-24,4. Серед них: рак голови та шиї, стравоходу, шлунка, підшлункової залози, печінки, нирок, меланома і неходжкінська лімфома. При цьому нормальним вважається діапазон 18,4-24,9. Найсильніші ризики спостерігалися для раку черевної порожнини, включно з раком стравоходу, шлунка і нирок. Високий ІМТ підвищував імовірність розвитку цих типів пухлин у 3-4 рази. Наприклад, у Швеції зайва вага може пояснити приблизно 15-25% випадків цих типів раку, вважають автори.

У довгостроковій перспективі чоловіки з надмірною вагою у 2-3 рази частіше помирали від раку шкіри, лімфоми, раку щитовидної залози й простати та в 1,5-2 рази частіше від раку голови й шиї, прямої кишки та нирок.

Дослідники очікують зростання поширеності раку в найближчі роки. Усвідомлюючи цю тенденцію, вони наголошують на нагальній необхідності профілактичних заходів, спрямованих на боротьбу з надмірною вагою.

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Джерело gu.se
Вам також може сподобатися
Комментарі
Loading...

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше