Надзвичайно заразна хвороба, яка не лікується: в Україні виявили кір, що потрібно знати

В Україні було зафіксовано декілька випадків кору. Ця хвороба є дуже заразною і не має специфічного лікування.

“В Україні зареєстровано кілька випадків кору – небезпечного та високозаразного інфекційного захворювання”, – йдеться в повідомленні  МОЗ України.

Яку небезпеку несе кір?

Кір може призвести до серйозних ускладнень, включаючи пневмонію, вушні інфекції, запалення мозку (енцефаліт) і, в рідкісних випадках, до інвалідності та смерті. Важливо враховувати, що інфекція є надзвичайно заразною, і з 10 невакцинованих або осіб без імунітету, які контактували з хворим на кір, 9 можуть також захворіти.

Хто в зоні ризику?

В зоні ризику перебувають всі невакциновані діти та дорослі. Особливо небезпечним кір є для наступних груп людей:

  • Діти, які ще не отримали вакцинацію або не мають повного курсу вакцинації.
  • Особи зі скаргами на імунодефіцитні стани або зі серйозними проблемами імунної системи.
  • Вагітні жінки, які не мають імунітету до кору, адже хвороба може вплинути на здоров’я плода.
  • Особи, які не можуть бути вакциновані з медичних причин.

Вакцинація від хвороби

Специфічного лікування від кору не існує. Єдиним надійним захистом є вакцинація. Для захисту від кору, краснухи та паротиту потрібно отримати дві дози вакцини. Україна включила це в Національний календар профілактичних щеплень, згідно з яким першу дозу роблять у 12 місяців, а другу – в 6 років.

Невакцинованим дорослим рекомендується отримати щонайменше одне, а краще два щеплення з інтервалом не менше як місяць. Важливо це зробити до вагітності, оскільки жінкам при надії вакцинація від кору протипоказана.

Якщо у вашої дитини відсутні щеплення від кору згідно віку, слід негайно звернутися до педіатра або сімейного лікаря та провести щеплення. Вакцинація від кору, краснухи та паротиту для дітей до 18 років є безкоштовною.

Невакциновані дорослі також мають можливість захистити себе від кору, звернувшися до сімейного лікаря або приватної клініки для проведення вакцини, але в цьому випадку їм доведеться сплатити вартість вакцини.

Слід нагадати, що під час війни зростає ризик спалаху багатьох інфекційних захворювань, включаючи й кір. Протягом перших шести місяців 2023 року в Україні було зафіксовано 20 випадків хвороби.

Джерело МОЗ України

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше