Найбільша металургійна група рф продає заводи через падіння експорту
Російська металургія – одна з ключових галузей промисловості, на яку в росії припадає 18% промвиробництва та 8% національного ВВП, – опинилася на межі переділу власності, якого не бачила з 1990-х.
Про це пишуть «Ведомости» з посиланням на джерела, знайомі з ситуацією
НЛМК, найбільша металургійна група в рф, що випускала до війни 14 млн тонн сталі щороку, виставила на продаж заводи на Уралі та в Калузької області.
НЛМК належить мільярдеру Владіміру Лісіну, в минулому найбагатшій людині росії. На продаж виставлені уральські майданчики, які виробляють 2 млн тонн продукції на рік.
Лісін, який втратив за рік війни третину статку, або близько $8 млрд, за оцінкою Bloomberg, задумався про продаж активів після втрати експортних ринків і різкого скорочення продажів.
У січні НЛМК вдалося вивезти за кордон 662,9 тисячі тонн сталі – на 21% менше, ніж того ж місяця роком раніше.
Сукупний експорт російської металургії стиснувся на 23%, до 2,5 млн тонн.
Лідером падіння стала «Сєвєрсталь», яка з червня перебуває під блокуючими санкціями США разом зі своїм головним акціонером – мільярдером Алєксєєм Мордашовим. Компанія, яка володіє другим за потужністю в рф металургійним комбінатом у Череповці, зіткнулася з падінням експорту в 5 разів, до 67,8 тисяч тонн.
Підприємства «Євразу» втратили від 10% до 30% експорту.
Зараз у росії «нікуди подіти 30 млн тонн» сталевої продукції, говорив наприкінці грудня глава Російського союзу промисловців та підприємців Алєксандр Шохін.
За його словами, металургійні заводи перебувають під загрозою скорочення виробництва та масових звільнень.
Нагадаємо, за словами глави Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн, новий пакет санкцій завдасть росії збитків на понад 11 млрд євро.