Найбільший енергоміст потужністю 3,5 ГВт зв’яже Австралію та Сінгапур
Північні території Австралії щедро висвітлюється сонцем. У Сінгапурі дефіцит вільного простору і є значна потреба в чистій енергії. Незабаром їх з’єднає найбільший та найбільш амбітний проєкт в галузі відновлюваної енергетики: з 2027 року по підводному високовольтному кабелю довжиною понад 5000 км сонячна енергія з Австралії почне надходити в Сінгапур.
Проєкт Australia-Asia PowerLink під керівництвом австралійської Sun Cable планує забудувати 12 тисяч гектарів пустелі на півночі Австралії сонячними панелями. Регіон примітний тим, що тут майже ніколи не буває похмуро. У 800 км на південь від міста Дарвін буде розташована електростанція з потужністю 17-20 ГВт і сховищем енергії на 36-42 ГВт * год. Це майже в десять разів більше, ніж у нинішньої найбільшої сонячної станції Bhagia в Індії, пише New Atlas.
Енергія буде надходити на північне узбережжя континенту по високовольтних лініях, а потім відправиться на північний захід, в Сінгапур з підводного кабелю потужністю 3,5 ГВт і довжиною приблизно 4200 км, оминаючи дрібні острови Індонезії. Проєкт забезпечить електрикою близько трьох мільйонів будинків, тобто закриє близько 15% енергопотреб жителів Сінгапуру.
Переваги для навколишнього середовища також будуть величезними – проєкт дозволить скоротити викиди вуглекислого газу на 11,5 млн тонн, що можна порівняти зі зникненням з вулиць 2,5 млн автомобілів на викопному паливі.
Уряд Австралії присвоїв проєкту пріоритетний статус. Компанія Sun Cable завершила першу серію збору коштів і провела оцінку підводного маршруту на відстані 750 км, в територіальних водах Австралії. Індонезія, яка також бере участь в проєкті, вже дала добро на проведення досліджень у своїх водах.
Попереду узгодження з природоохоронними органами, новий збір коштів і початок будівництва, який намічено на 2023 рік. Перша електрика почне надходити в Дарвін у 2026 році, а в Сінгапур дійде у 2027-му.
Аналогічний проєкт тільки що анонсувала Великобританія. Вона побудує в Марокко сонячні й вітряні електростанції потужністю 7 ГВт та 3,5 ГВт. Електроенергія, яка виробиться буде передаватися на Британські острови з подвійним підводним високовольтним кабелям постійного струму потужністю 1,8 ГВт.