Найближче до Сонця зоряне скупчення Гіади руйнується нашою галактикою
Гіади – найближче до Сонця розсіяне зоряне скупчення. Воно розташоване на відстані 153 світлових років від нас, повідомляє Tech Explorist.
Скупчення можна побачити неозброєним оком як в північній, так і в південній півкулях. Воно має форму літери V (голова бика в сузір’ї Тельця).
Нове дослідження показало, що Гіади поступово руйнуються, і «винуватець» цього – якась невидима структура. Судячи з величини впливу, вона повинна володіти великою масою.
Гіади поступово втрачають свої зірки. Світила, залишаючи скупчення, утворили два довгих «хвости». Вчені довгий час не помічали їх і змогли зафіксувати тільки завдяки телескопу Gaia.
Хвости простяглися на кілька тисяч світлових років. Комп’ютерна модель показала, що один з них зіткнувся з хмарою речовини, що містить близько 10 мільйонів сонячних мас.
«Мабуть, стався тісний контакт з цим масивним скупченням, і Гіади просто розбилися», – уклали вчені.
Вони відзначили, що ніяких ознак газового або зоряного скупчення, які могли б викликати такий ефект, поряд з Гіадами немає. На думку вчених, це може бути субгало темної матерії – гіпотетичні хмара частинок, релікт з часів утворення Чумацького Шляху. Такі об’єкти розкидані по всій галактиці й утворюють невидиму структуру, яка має виражений гравітаційний вплив на сусідні об’єкти.