NASA опублікувала радарні зображення астероїда величиною в футбольний стадіон (фото)

NASA показала радарні знімки, на яких видно, як астероїд розміром зі стадіон пролітає повз Землю, повідомляє Space.

Астероїд 2008 OS7 пролетів повз Землю 2 лютого на відстані 2,9 млн км, що приблизно в 7,5 разів далі, ніж відстань між Землею та Місяцем.

Хоча не було жодного ризику, що астероїд завдасть шкоди планеті, вчені з Лабораторії реактивного руху NASA (JPL) використали радар Goldstone Solar System Radar (GSSR), щоб отримати серію зображень астероїда, коли він пролітав повз Землю.

Нові спостереження допомогли вченим точно визначити його розмір.

Вперше астероїд виявили у 2008 році під час пошуку навколоземних об’єктів. Тоді вчені оцінили його як астероїд шириною від 200 до 500 м.

Використовуючи радіолокаційні спостереження JPL, вчені з’ясували, що астероїд значно менший за початкові оцінки. Тепер вони вважають, що його ширина становить близько 150-200 м.

Також спостереження показали, що 2008 OS7 обертається з незвичайно повільною швидкістю, здійснюючи один повний оберт кожні 29,5 годин.

За даними JPL, антена DSS-14 радіолокатора Goldstone Solar System Radar є єдиною у світі повністю керованою планетарною радіолокаційною системою. Вона може використовуватися для спостереження за космічним сміттям, об’єктами Сонячної системи і навколоземними астероїдами, такими як 2008 OS7.

Джерело speka

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше