NASA опублікувало панораму Марса у великому розширенні, а також майже 6000 фото з Perseverance
Найуспішніший на цей момент марсохід NASA «Наполегливість» (Perseverance) регулярно відправляє на Землю зображення з Червоної планети, і ті, хто цікавиться місією «Марс 2020», можуть задовольнити свою цікавість за допомогою особливої бібліотеки «сирих зображень» з марсохода, де на момент написання матеріалу було опубліковано майже 6 тисяч знімків (їх кількість швидко і неухильно зростає).
Цей фотоцентр є галерею необроблених зображень з різних камер ровера, які відправляються з Марса і публікуються послідовно за часом отримання без всякої корекції та інших процедур обробки. Час від часу NASA збирає з деяких отриманих знімків панорами, проводить колірну та іншу обробку. Саме ці зображення публіка зазвичай бачить в пресі, тому що вони вже підготовлені для загального огляду і, як правило, описані фахівцями. Галерея таких знімків публікується на окремій сторінці місії.
До речі, там NASA, наприклад, опублікувало першу кругову панораму з високою роздільною здатністю, зняту за допомогою Mastcam-Z (стереокамери з підтримкою масштабування). Вона зшита зі 142 окремих зображень, зроблених в третій марсіанський день місії, 21 лютого 2021 року. Бажаючі можуть завантажити її у великому розширенні в стислому форматі JPEG (52 Мбайт) або в стислому TIFF (610 Мбайт).
На фрагменті цієї кругової панорами добре видно край кратера Езеро, всередині якого і відбулася висадка марсохода:
А на іншому фрагменті фахівці NASA звернули увагу публіки на шматок обвітреної скелі, додавши лінійку масштабу, щоб було зрозуміліше, які деталі дозволяє вловлювати Mastcam-Z:
Фотографії, які робить з орбіти камера HiRISE (High Resolution Imaging Science Experiment) на борту апарату MRO (Mars Reconnaissance Orbiter – марсіанський розвідувальний супутник) викладаються теж на особливій сторінці. У найближчі тижні на ній очікується чимало цікавих знімків, на яких в тому числі буде зображений «Персеверанс», який рухається поверхнею Марсу.
Місію «Марс 2020» можна відстежувати й в соціальних мережах на самих різних каналах. Наведемо лише кілька прикладів, які стосуються NASA або Лабораторії реактивного руху NASA (JPL), яка відповідає за роботу марсоходів. Канал Perseverance Image Bot в Twitter автоматично публікує нові необроблені зображення.
Інший вартий уваги ресурс належить Кевіну Гіллу (Kevin Gill), який працює інженером-програмістом в JPL. У вільний час він обробляє зображення «Персеверанса» та інших місій, публікуючи свої результати в Flickr і Twitter.
Також можна стежити за місією на офіційних каналах марсохода в Twitter або Facebook. Планетолог Емілі Лакдавалла (Emily Lakdawalla), раніше член Планетарного суспільства, опублікувала інформативну гілку про те, як залишатися в курсі роботи марсохода.