NASA показала як збирається космічний корабель Оріон для польоту астронавтів на Місяць у 2024 році

НАСА показала як збирає перший за 50 років місячний корабель для астронавтів “Оріон” (Orion) для проєкту “Артеміда-2” (Artemis 2), який має облетіти Місяць у 2024 році з екіпажем з чотирьох осіб.

19 жовтня Космічний корабель з’єднали із сервісним модулем. Надалі на нього чекає сувора серія випробувань, щоб підготувати корабель до великої місячної подорожі, йдеться в заяві агентства.

“Команда вперше увімкне комбінований екіпаж і службовий модуль”, – заявили представники НАСА 23 жовтня. “Після завершення випробувань “Оріон” почне тестування висотної камери, в якій космічний корабель буде перебувати в умовах, максимально наближених до тих, які він буде відчувати у вакуумі далекого космосу”.

Космічний корабель “Оріон” містить в собі службовий модуль Європейського космічного агентства (ЄКА), побудований компанією Airbus Defence and Space, який забезпечує електроенергією, рушійною силою, повітрям і водою; американський модуль екіпажу компанії Lockheed Martin, в якому розмістяться чотири астронавти; і адаптер американського модуля екіпажу, який з’єднує службовий модуль з модулем екіпажу та об’єднує їх електричні, інформаційні та енергетичні системи.

Сервісний модуль ЄКА прибув до Космічного центру імені Кеннеді НАСА близько двох років тому, в жовтні 2021 року, і проходив випробування перед великим з’єднанням в операційно-контрольній будівлі імені Ніла Армстронга, поблизу стартового майданчика у Флориді.

Два важливих випробування включають випробування теплового циклу — який оцінює, наскільки добре космічний корабель витримає екстремальні температури — і акустичне випробування прямого поля (DFAT), яке оцінює, наскільки добре космічний корабель витримає вібрації під час запуску на Місяць“, – написали представники ЄКА у своїй заяві у вівторок (24 жовтня), зазначивши, що з’єднання модулів є важливою віхою, оскільки модулі американського та європейського виробництва тепер взаємодіють один з одним.

Екіпаж і службові модулі з’єднані в шести точках навколо теплозахисного екрана модуля екіпажу, додали представники ЄКА. “З’єднання для передачі даних і живлення, а також труби для рідин між секціями прокладені навколо теплозахисного екрана, а не через нього“, – додали вони.

У 2024 році, йдеться в заяві ЄКА, буде ще більше будівельних етапів: додавання сонячних батарей “крил”, заповнення баків паливом, потім з’єднання завершеного “Оріона” з системою переривання запуску, яка відведе астронавтів у безпечне місце в разі виникнення аномалії. Все це буде встановлено на потужну ракету NASA Space Launch System (SLS) до дня запланованого запуску.

Також, триває підготовка астронавтів для місії “Артеміда-2”. Незабаром у Космічному центрі імені Джонсона НАСА розпочнуться операції на навколоземній орбіті, зокрема, тренування з використанням камери для геологічних операцій. Також незабаром відбудуться медичні тренування і симуляція вправ з відновлення після дня приземлення, повідомили представники НАСА в заяві від 19 жовтня. Серед інших важливих подій останніх тижнів — генеральна репетиція старту і геологічні тренування.

Чотири астронавти на борту “Артеміда-2” – командир НАСА Рід Вайзман, пілот НАСА Віктор Гловер (перший темношкірий, який покинув низьку навколоземну орбіту), фахівець місії НАСА Крістіна Кох (перша жінка) і фахівець місії Канадського космічного агентства Джеремі Хансен (перший неамериканець).

Канада є учасницею очолюваної НАСА Угоди Артеміда, яка охоплює як дослідження Місяця, так і мирні норми роботи в космосі. Місце Хансена (і місця для інших місій) з’явилося завдяки внеску країни в розробку Canadarm3, роботизованого маніпулятора, призначеного для роботи на майбутній космічній станції НАСА Gateway на орбіті Місяця.

“Артеміда-2” є другим апаратом у великій програмі НАСА “Артеміда”. Безпілотна місія під назвою Artemis 1 облетіла Місяць і повернулася назад у 2022 році. Наступною буде пілотована місія “Артеміда-3”, запланована на 2025 або 2026 рік, залежно від прогресу в розробці скафандрів і системи посадки.

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше