NASA та SpaceX намітили пілотований запуск Crew-3 до МКС на 23 жовтня
NASA та SpaceX оголосила, що осіння спільна місія Crew-3 по виряджанні чотирьох космонавтів до Міжнародної космічної станції (МКС) за допомогою ракети Falcon-9 та корабля Crew Dragon стартує не раніше 23 жовтня.
Рішення приймається на тлі підготовки обох організацій до реалізації місії Crew-2, яка нині запланована на 22 квітня. Вона доставить на орбітальну станцію членів екіпажу з трьох різних космічних агентств: фахівців NASA командира корабля Роберта Шейна Кімбро (Robert Shane Kimbrough) та пілота Меган Макартур (Megan McArthur); космонавтів Японського агентства аерокосмічних досліджень (JAXA) та Європейського космічного агентства (ESA) — відповідно Акіхіко Хошіде (Akihiko Hoshide) та Томаса Песке (Thomas Pesquet).
В рамках жовтневого запуску Crew-3 до МКС також буде доставлено чотири космонавти, які будуть перебувати на орбіті шість місяців. У грудні минуло року NASA вже вибрала трьох учасників місії SpaceX Crew-3 — це космонавти NASA командир Раджа Чарі (Raja Chari) та пілот Том Маршберн (Tom Marshburn), а також фахівець ESA Матіас Маурер (Matthias Maurer). Четвертий член екіпажу повинен бути названий пізніше — можливо, це буде російський космонавт Сергій Корсаков.
У зв’язку із запланованим пуском Crew-3 на 23 жовтня, екіпаж Crew-2 повернеться на Землю не раніше 31 жовтня: протягом тижня обов’язки по МКС будуть передані її наступним мешканцям. Політ Crew-3 повинен стати третьою повноцінною пілотованої місією SpaceX для NASA — компанія запустила двох ветеранів-космонавтів у двомісячну демонстраційну місію в травні 2020 року.
Нагадаємо: в лютому цього року SpaceX також оголосила про плани запуску Inspiration4 — «першої у світі повністю цивільної космічної місії». Цей пілотований пуск відбудеться у вересні, а недавно були названі імена всіх чотирьох членів екіпажу. Цей політ буде нетривалим: космічні туристи пробудуть на орбіті три дні, а висота складе близько 540 кілометрів. У місії буде використовуватися новий корабель Crew Dragon особливої конструкції, в якому стикувальний шлюз з МКС замінений скляним куполом.