NASA успішно провело вогневе випробування ракети SLS для місячної місії «Артеміда 1»

Місячна надважка ракета-носій NASA Space Launch System (SLS) пройшла вчора ввечері повторне вогневе випробування, яке завершило серію перевірок, проведених фахівцями на основному щаблі SLS в Космічному центрі імені Джона Стенніса (штат Міссісіпі). Оплески в диспетчерській NASA ознаменували те, що агентство може незабаром внести в календар дату запуску першої місячної місії «Артеміда-1».

Чотири потужні двигуни, як і належить, пропрацювали в цілому вісім хвилин — час, необхідний для подолання 160 км під час повноцінного запуску. У інженерів та вчених NASA тепер є достатньо даних, які варто піддати аналізу, але попередньо наземні випробування показали, що все працює цілком успішно.

Тести в четвер пройшли приблизно через 2 місяці після того, як NASA провело критично важливе вогневе випробування двигунів основного ступеня своєї надважкої ракети Space Launch System (SLS). Тоді воно було перервано занадто рано через завищені параметри безпеки. Потім NASA та Boeing оголосила про готовність провести 26 лютого повторні випробування. Однак пізніше американське агентство повідомило, що один з восьми клапанів на основному щаблі SLS не працював належним чином і вогневе випробування довелося відкласти на березень.

Тепер ступінь буде перевезена на баржі в Космічний центр Кеннеді (KSC) у Флориді. Інші компоненти місії «Артеміда-1» вже знаходяться в KSC. Програма SLS зіткнулася із значним перевищенням бюджету та відставанням від графіка. Раніше планувалося здійснити запуск в середині 2020 року, але потім фахівці вирішили провести всі важливі тести та вогневі випробування в Космічному центрі імені Стенніса і здійснити пуск вже в середині 2021 року. Сьогодні ясно, що запуск безпілотної місії до Місяця може статися в кращому випадку в жовтні поточного року. Втім, нині NASA вважає цей термін малоймовірним, і чергова затримка явно не допоможе з виконанням плану.

Амбітна програма «Артеміда» спрямована на те, щоб повернути людей на Місяць та побудувати там інфраструктуру, яка допоможе космонавтам кінець кінцем відправитися на Марс. Першим етапом стане безпілотна місія «Артеміда-1», в рамках якої відбудеться запуск космічного корабля «Оріон» на орбіту Місяця, де він залишиться протягом місяця, перш ніж повернутися на Землю. Якщо все піде добре, на наступному етапі вже космонавти на борту «Оріона» здійснять таку ж подорож на Місяць та назад. Безпілотна місія «Артеміда-1» повинна стати важливою віхою в новій місячній програмі США, адже висадка людей на Місяць в рамках «Артеміди-3» намічена на 2024 рік.

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше