NASA вперше показало, як виглядає Земля з найновішого супутника Landsat 9
Наприкінці вересня цього року NASA та Геологічна служба США (USGS) запустили найновіший супутник із серії Landsat під назвою Landsat 9. Супутники серії Landsat експлуатуються вже майже п’ять десятиліть, вони використовуються для того, щоб краще зрозуміти, як зміна клімату впливає на нашу планету.
Супутник Landsat 9 вже передав перші зображення Землі, знімки було зроблено 31 жовтня. Вони надали NASA та USGS важливі дані про ландшафти та берегові лінії планети, видимі з космосу. NASA заявляє, що продовжить роботу з Геологічною службою США над зміцненням та покращенням доступу до даних Landsat для осіб, які приймають рішення у США та в усьому світі. Обидві організації сподіваються, що зображення, отримані з супутника, допоможуть особам, які приймають рішення, усвідомлювати кліматичну кризу, керувати методами ведення сільського господарства, зберігати природні ресурси й більш ефективно реагувати на стихійні лиха.
На фотографії потрапили Детройт, штат Мічиган, і озеро Сент-Клер. На зображеннях також показані міста та пляжі вздовж узбережжя Флориди, а також округ Навахо, штат Арізона. NASA заявляє, що ці дані допомагають контролювати стан сільськогосподарських культур та керувати поливною водою. На нових зображеннях також видно дані про зміну ландшафту в Гімалаях у високогірній Азії та на узбережжі північної Австралії.
NASA заявляє, що Landsat 9 дуже схожий на Landsat 8, який знаходиться на орбіті з 2013 року і все ще на орбіті. Однак новий супутник має кілька покращень, у тому числі можливість надсилати дані з вищим радіометричним дозволом на Землю для вивчення. Завдяки покращеній радіометричній роздільній здатності супутник може виявляти тонкіші відмінності в ландшафті в порівнянні зі старими супутниками, особливо над водою або густими лісами. Landsat 9 може розрізняти більш як 16 000 відтінків кольору із заданою довжиною хвилі. У той час як Landsat 8 все ще знаходиться на орбіті, супутник Landsat 9 замінює Landsat 7. Для порівняння, Landsat 7 може виявляти лише 256 відтінків. Керівник проекту Landsat 9 зазначає, що нові зображення виглядають фантастично.
На борту супутника є пара датчиків, у тому числі Operational Land Imager 2, що використовується для виявлення видимого, ближнього і короткохвильового інфрачервоного світла в дев’яти довжинах хвиль. Другий – це Thermal Infrared Sensor 2, призначений для виявлення теплового випромінювання на двох довжинах хвиль і використовуваний для вимірювання температури поверхні землі та будь-яких температурних змін.
Очікується, що два супутники Landsat 9 і Landsat 8 будуть збирати близько 1500 зображень поверхні планети щодня і охоплюватимуть всю земну кулю кожні вісім днів.