NASA використає робота-змія для пошуку життя на супутнику Сатурну (відео)

Національне управління з аеронавтики та дослідження космічного простору США (NASA) проводить випробування змієподібного дрона, якого планують відправити на пошуки життя на супутник Сатурну Енцелад.

Про це повідомляє TechCrunch.

Робота-змія Exobiology Extant Life Surveyor (EELS) планують використати для дослідження океанів під місячною корою.

Цей змієподібний робот може зануритися під поверхню супутника і спуститися через вентиляційний отвір, щоб зібрати зразки рідини.

Дрон EELS призначений для того, щоб досліджувати підземні і надземні об’єкти, оцінити, наскільки середовище придатне для життя людей та для пошуку доказів існування живих істот.

На Енцеладі EELS зможе ковзати вузькими гейзерами і плавати через величезний світовий океан. Він зроблений досить гнучким і може переміщатися у рідинах, розріджених середовищах, замкнутих просторах лабіринтів та в океані.
Команда NASA випробовувала конструкцію робота у крижаних масивах Землі.

Проєкт JPL реалізований Університетом штату Аризона, Каліфорнійським університетом у Сан-Дієго та Університетом Карнегі-Меллона, останній з яких має багаторічний досвід у розробленні роботів-змій.

Чотириметровий автономний робот складається з десяти частин та має гвинтоподібну канавку зовні, яка дозволяє йому рухатися вперед або назад кригою. У «голові» змії розташовані датчики та камери, що допомагають їй орієнтуватися у середовищі.

Також EELS оснащений системами планування з урахуванням ризиків, що дозволяє йому рухатися автономно далеко від Землі та контролю людини.

Джерело speka

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше