НАСА запустить супутник для вивчення атмосфери екзопланет
НАСА планує запустити невеликий супутник під назвою «Пандора», який допоможе досліджувати атмосферу планет за межами нашої Сонячної системи. Ідея полягає в тому, щоб за допомогою цього супутника подивитися на атмосфери у видимому, так і в інфрачервоному діапазоні довжин хвиль, щоб зрозуміти їх склад.
Багато поточних місій зосереджені на виявленні екзопланет або вивченні більш докладної інформації про них, наприклад, про їх масу і відстані від зірки. Мета наступного покоління екзопланетних місій – дізнатися більше про атмосферу цих планет, наприклад, про те, з чого вони складаються.
«Наука поступово переходить від ери відкриття планет до епохи опису їх атмосфер, – зазначила Еліза Кінтана, астрофізик Центру космічних польотів НАСА імені Годдарда. – «Пандора» буде зосереджена на спробах зрозуміти, як зоряна активність впливає на наші вимірювання атмосфери екзопланет, що закладе основу для майбутніх місій, спрямованих на пошук планет з атмосферою, які схожі на земну».
Цей проєкт є частиною проєкту НАСА «Піонери» – це недорогі місії для додаткового вивчення космічних об’єктів. Супутники на кшталт «Пандора» набагато дешевше у виробництві й запуску – сюди ж відносяться і пристрій для пошуку планет TESS або космічний телескоп Джеймса Вебба.
«Довгострокові спостереження« Пандори »у видимому й інфрачервоному світлі унікальні та добре підходять для наших досліджень. Ми раді, що НАСА зіграє вирішальну роль в пошуках інших світів, які потенційно могли б бути придатні для проживання».
Дослідники додали, що за останнє десятиліття були відкриті тисячі екзопланет, знання їх атмосфери є ключем до виявлення планет, які потенційно можуть стати місцем проживання в майбутньому.