NASA затвердили список перших цілей для космічного телескопа «James Webb»
NASA затвердили перелік перших цілей для спостережень космічного телескопа «James Webb», який повинен відправитися в космос восени цього року. До нього увійшли 286 заявок, які в сумі займуть близько шести тисяч годин наглядового часу й охоплюють практично всі важливі теми астрофізики та космології, повідомляється на сайті агентства.
Космічна обсерваторія нового покоління «James Webb» повинна буде продовжити дослідження Всесвіту, розпочаті телескопами «Хаббл» і «Спітцер», ведучи спостереження в інфрачервоному діапазоні. Зараз обсерваторія проходить останні випробування перед відрядженням на космодром, запуск «Джеймса Вебба» в космос намічений на 31 жовтня 2021 року, а працювати він буде в околиці другої точки Лагранжа в системі Сонце – Земля протягом 5-10 років.
В кінці березня 2021 року NASA оголосило фінальний список первинних цілей для спостережень, які стартують через 6 місяців після запуску телескопа. В цілому було відібрано 286 з більш ніж однієї тисячі заявок по семи основних напрямках астрономії, які в сумі займуть близько шести тисяч годин наглядового часу телескопа, що становить близько двох третин всього часу, виділеного в рамках першого циклу спостережень. З повним переліком схвалених заявок можна ознайомитися на сайті обсерваторії.
Обсерваторія займеться дослідженнями атмосфер вже відкритих екзопланет і складів навколозоряних дисків, вивченням дуже далеких галактик, квазарів і протоскупчень, а також галактик в місцевому всесвіту, міжгалактичних і внутрішньогалактичних середовищ, спостерігатиме за об’єктами Сонячної системи, такими як комети, астероїди, транснептунові об’єкти, кентаври і крижані гіганти, займеться дослідженнями природи темної матерії, великомасштабної структури Всесвіту. Велика увага буде приділена зоряному населенню і туманностям Чумацького Шляху і його галактик-супутників, а також активним галактикам, що містять в собі надмасивні чорні діри.