NASAMS для України: затримка постачання через проблеми з фінансуванням з боку США

Закуплений Канадою для України комплекс протиповітряної оборони NASAMS «застряг» у Сполучених Штатах.

Про це повідомляє видання Edmonton Journal.

Повідомляється, що замовлення вартістю 406 мільйонів доларів було зроблене понад рік тому і досі не виконане.

«Американці повинні забезпечити фінансування, щоб завершити контракти (з виробником Kongsberg Defense and Aerospace)», — сказав канадський міністр оборони Білл Блер.

За словами Блера, без комбінованої угоди на придбання NASAMS в рамках звичайного процесу закупівель знадобилися б роки.

Пускова установка NASAMS. Фото: Kongsberg Defence & Aerospace.

«Ми намагалися це прискорити. На жаль, американці зіткнулися з певними труднощами у своєму фінансуванні», — сказав Блер.

Канадський міністр оборони додав, що всі сторони розуміють важливість реалізації цього проєкту.

«(Україна) сказала, що вони хочуть, щоб ми продовжували процес придбання цих ракет NASAMS якомога швидше, і ми робимо все можливе для того, щоб це сталося», – сказав він.

Нагадаємо, що про закупівлю Канадою комплексу протиповітряної оборони NASAMS «Мілітарний» повідомляв у січні 2023 року.

Тоді часові рамки передачі комплексу не уточнювалися. Тоді «Мілітарний» припускав, що враховуючи слова про купівлю цих систем у США, вони будуть виготовлені з нуля на підприємстві Raytheon Technologies. У такому випадку виготовлення може затягнутись через чергу на виробництві.

Пуск ракети AIM-120 AMRAAM із пускової ЗРК NASAMS. Фото з відкритих джерел.

Нещодавно повідомлялося, що уряд Норвегії пропонує парламенту країни погодити замовлення додаткових систем ППО NASAMS для України.

Йдеться про ще десять нових пускових установок і чотири пункти управління, які мають придбати у компанії Kongsberg Defence and Aerospace (KDA).

Вартість замовлення цих елементів системи ППО NASAMS становить 3,45 мільярда норвезьких крон. Їх планують замовити на додачу до вже переданого Україні обладнання у межах військової допомоги.

Джерело Мілітарний

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше