Нацбанк презентував проект концепції е-гривні

НБУ представив також можливий дизайн е-гривні, характеристики та переваги. Цифрова гривня покликана доповнити готівкову та безготівкову нацвалюту.

Національний банк представив проект концепції цифрових грошей – е-гривня. Це електронна форма грошової одиниці України, яка буде прямим зобов’язанням центробанку, повідомила прес-служба НБУ.

Цифрова гривня виконуватиме всі функції грошей, доповнюючи готівкову та безготівкову нацвалюту.

“Розробка та впровадження е-гривні може стати наступним кроком еволюції платіжної інфраструктури України, сприятиме цифровізації економіки, подальшому поширенню безготівкових розрахунків, зменшенню їхньої вартості, зростанню рівня їхньої прозорості та підвищенню довіри до національної валюти загалом”, – зазначив заступник голови Нацбанку Олексій Шабан.

Проект презентували для банків, небанківських фінустанов та ринку віртуальних активів. Під час обговорення НБУ представив також можливий дизайн е-гривні, характеристики та переваги.

Нацбанк відкрив проект е-гривні у вересні минулого року, щоб визначити доцільність її широкомасштабного випуску. Під час створення концепції регулятор враховував результати опитування експертів, світовий досвід та власні дослідження.

Національний банк розглядає та опрацьовує такі можливі варіанти використання е-гривні, від яких залежатимуть її дизайн та основні характеристики:

  • для роздрібних безготівкових платежів з можливим функціоналом “програмованих” грошей;
  • для використання у сфері, пов’язаній з обігом віртуальних активів;
  • для забезпечення можливості здійснення транскордонних платежів.

Цифрові гроші Національного банку – це електронна форма грошової одиниці України, емітентом якої є НБУ. “Укрпатент” зареєстрував торговельну марку “е-гривня” та e-hryvnia у жовтні 2022 року.

Раніше генеральний менеджер Binance в Україні Кирило Хом’яков розповів, що впровадження центробанками власних цифрових валют (СВDС) дозволить знизити банківські комісії, але також посилить контроль за переказами громадян. При цьому CBDC, українським варіантом яких є е-гривня, не може бути конкурентом криптовалюти.

Джерело ubr

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше