Науковці розгадали секрет виляння хвостом у собак
Вчені вже давно намагаються розібратися, чому собаки виляють своїми хвостами. Висувалися різні теорії — від демонстрації щастя і дружелюбності до прояву симпатії. Тепер дослідники припустили, що це лише результат одомашнення.
Вони проаналізували понад 100 наукових праць та виявили кілька закономірностей. Так, деякі тварини роблять це, коли їм роблять несподіваний чи випадковий подарунок. Наприклад, пластиковий пакет чи навіть вентилятор. У цьому разі виляння хвостом вважається ознакою позитивних емоцій чи високого ступеня збудження, а не страху і стресу через дивовижного предмета.
В інших випадках це відбувається під час голоду. Тому з’явилося припущення, що таким чином вони просять чи навіть вимагають їжу.
Враховуючи таку різноманітність даних, не дивно, що вчені досі не можуть розгадати цю таємницю. Проте автори нової роботи все ж таки висунули дві гіпотези.
Перша полягає в «синдромі одомашнення». Підтвердження теорії вони знайшли у дослідженні чорнобурих лисиць, яких розводили та виховували, щоб вони були слухнянішими.
“Приручені лисиці починали виляти хвостами і мали закручені хвости”, – повідомили автори дослідження.
Друга гіпотеза полягає в наступному: люди вважають за краще відбирати собак, які часто виляють хвостом. Іноді вибір робиться навіть несвідомо. Ця теорія ґрунтується на дослідженнях когнітивної нейробіології, які показали, що людський мозок залучають ритмічні стимули. Тому цілком можливо, що за довгі роки проживання у тварин з’явився відповідний інстинкт.
Автори також дійшли висновку, що агресивні собаки виляють хвостом більше, ніж слухняні вихованці. Втім, вони наголошують, що всі їхні висновки не підтверджені переконливими доказами і тому нічого не доводять. Але вони можуть стати підмогою для роздумів та майбутніх досліджень цього феномену.