Науковці розкрили ключовий секрет єгипетських пірамід

Стародавні цивілізації неохоче розкривають свої таємниці. Єгипетські піраміди не дарма вважають одним із чудес світу. До цих пір вчені дискутують, як вони були споруджені в III тисячолітті до нашої ери, та ще й серед піщаної пустелі, пишуть t4.com.ua.

Видання IFLScience нагадує, що піраміди споруджувалися з величезних кам’яних блоків, вагою кілька тонн, а укладали один на одного без застосування розчину.

Як їм вдавалося досягати такої ювелірної чистоти оздоблення? Як доставляли до місця побудови з каменоломень, які були дуже далекі від «будмайданчика»? Як піднімали гігантки і укладали «пазли»?

Запитань багато, і не на все досі існують виразні та достовірні відповіді. Але однією з головних загадок, схоже, вчені знайшли цілком імовірне пояснення. Супутникові знімки допомогли відшукати в районі пірамід давно втрачене, занесене піском русло стародавньої річки.

Це не просто рукав Ніла, а повноцінна повноводна річка по ширині порівнянна з «батьківським» руслом. Вчений Еман Гонейм приділяє цій версії особливу увагу. Цей рукав протікав через місто Гіза, допомагав зрошувати численні поля хліборобів.

Згодом русло висохло, вчені дали йому ім’я «Ахрамат», що перекладається як «Гілка піраміди». Оскільки заразом воно служило водною транспортною артерією для перевезення тих самих блоків для усипальниць фараонів. Загальна довжина річки досягала до 100 км, вона була дуже звивиста, як вважають вчені, і проходила поряд із усіма 38 пірамідами.

Чи самі споруди ставили ближче до звивів, чи русло древні будівельники коригували відповідно до планів будівництва, це ще належить з’ясувати в чергових розкопках.

Джерело iflscience

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше