Науковці виявили головне джерело виникнення золота у космосі

Вчені підтвердили, що золото та інші важкі метали утворюються під час зіткнень нейтронних зірок. Детальніше про це розповіли журналісти Space.

Дослідження аналізувало довготривалий вибух гамма-випромінювання. Вчені встановили, що цей вибух стався внаслідок зіткнення двох нейтронних зірок. Відкриття дозволило їм вперше підтвердити, що елементи важчі за залізо, включаючи золото, утворюються саме таким чином.

Гамма-сплески, найпотужніші вибухи в Всесвіті, раніше асоціювалися зі злиттям нейтронних зірок. Вони поділяються на короткі, що тривають менш як 2 секунди, та довгі, що тривають понад 2 секунди. Дослідження показало, що довгі гамма-сплески також можуть виникати внаслідок злиття нейтронних зірок.

Одним з таких вибухів був GRB 23 0307A, який тривав 200 секунд. Він виник в результаті вибуху кілонової, що сталася через зіткнення нейтронних зірок. Це відкриття викликало сумніви в існуючих теоріях про походження важких елементів.

Важкі елементи, такі як золото, утворюються в особливих умовах, що виникають під час вибухів кілонових. Ці вибухи є наслідком злиття двох мертвих зірок.

Нагадаємо, що астрономи виявили найбільшу газову структуру з усіх відомих у Чумацькому Шляху — хвилеподібна аномалія, що складається із взаємодійних регіонів зореутворення, отримала назву Хвиля Редкліффа. Вона знаходиться на відстані 500 світлових років від Землі, а її довжина становить 9000 світлових років. Виявилося, що ця структура не є статичною, а перебуває в русі.

Джерело noworries

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше