Науковий прорив у лікуванні діабету: створено альтернативний спосіб боротьби з хворобою

Дослідники з Університету Альберти розробили методику створення клітин підшлункової залози, що виробляють інсулін, з власних стовбурових клітин пацієнта, що може призвести до лікування діабету без необхідності ін’єкцій.

Процес, що дістав назву “спрямоване диференціювання”, полягає в перепрограмуванні стовбурових клітин із крові пацієнта та спрямуванні їх на перетворення на клітини підшлункової залози, здатні виробляти інсулін. У нещодавньому дослідженні, проведеному групою фахівців, для посилення цієї трансформації було використано протипухлинний препарат AT7867. У результаті лікування вдалося досягти 90% успіху в створенні цільових клітин, що значно краще, ніж 60%, які були отримані при використанні попередніх методів.

Ці нові клітини менш схильні до утворення кіст і продемонстрували здатність ефективно регулювати рівень глюкози, удвічі скоротивши час досягнення контролю її рівня у мишей без необхідності введення інсуліну. Дослідницька група має намір удосконалити метод, щоб забезпечити правильну конверсію всіх клітин.

Джеймс Шапіро, керівник новаторського дослідження, наголошує на необхідності створення поновлюваного джерела клітин, яке не буде відторгатися імунною системою. Цей новий підхід може призвести до створення методів лікування діабету, що дають змогу відмовитися від довічного приймання антирецидивних препаратів, необхідних нинішнім реципієнтам трансплантатів, які отримують клітини з донорських органів, поставки яких обмежені.

За словами Шапіро, попри те, що до початку випробувань на людях необхідно провести додаткові дослідження безпеки та ефективності, дане дослідження є багатообіцяючим зрушенням у лікуванні діабету, яке дає змогу уявити майбутнє, в якому більше не буде необхідності в ін’єкціях інсуліну, насосах і датчиках.

Джерело ScienceDaily

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше