НБУ повертається до плаваючого обмінного курсу: Стратегія ухвалена

В рамках виконання зобов’язань перед Міжнародним валютним фондом (МВФ), правління Національного банку України затвердило стратегію, що передбачає пом’якшення валютних обмежень, перехід до більшої гнучкості обмінного курсу і повернення до інфляційного таргетування.

Про це йдеться в повідомленні НБУ.

“Розробка цієї Стратегії була ключовою складовою програми розширеного фінансування з МВФ, яку ми планували виконати до кінця червня 2023 року. Тому затвердження Стратегії, яка була попередньо погоджена з експертами МВФ, свідчить про виконання Україною чергового важливого завдання”, – зазначається у повідомленні Нацбанку.

Стратегія включає три основні напрямки: пом’якшення валютних обмежень, перехід до більш гнучкого обмінного курсу та повернення до принципів інфляційного таргетування. Кожен напрямок детально описує послідовність кроків, ключові пріоритети, принципи та передумови впровадження Стратегії.

Важливо відзначити, що реалізація Стратегії не буде прив’язана до конкретних дат, а буде залежати від наявності необхідних передумов. “Наприклад, у червні нам вдалося пом’якшити деякі валютні обмеження, завдяки сформованим передумовам. Водночас передумови для наступних кроків все ще формуються”, – пояснили в НБУ.

Під час впровадження Стратегії НБУ враховуватиме результати аналізу ефективності попередніх кроків, а також потенційний вплив планованих змін на макроекономічну політику, включаючи фіскальну політику та боргову стабільність.

“Цей підхід дозволить нам забезпечити послідовне та організоване повернення до інфляційного таргетування з плаваючим обмінним курсом, мінімізувавши при цьому ризики для цінової та фінансової стабільності та максимізувавши потенціал для стабільного економічного відновлення”, – акцентують у Нацбанку.

Вони також підкреслили, що стабільність курсу гривні залишатиметься ключовим пріоритетом НБУ протягом всіх етапів реалізації Стратегії. “Отже, Національний банк продовжуватиме підтримувати жорсткі монетарні умови, забезпечуючи високий рівень реальних процентних ставок, що забезпечить привабливість гривневих активів та допоможе мінімізувати ризики для стабільності обмінного курсу”, – пояснили в НБУ.

Публічна версія Стратегії буде оприлюднена Національним банком на офіційному вебсайті до 7 липня 2023 року.

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше