Небесний балет в Ісландії : фотографу вдалося зняти вкрай рідкісне явище – завитки північного сяйва

Астрофотограф Джефф Дай зафіксував на камеру надзвичайно рідкісне явище – завитки північного сяйва над кратерним озером в Ісландії.

Зазвичай полярні сяйва виникають, коли сонячні частки збуджують молекули газу в атмосфері Землі, випромінюючи яскраве світло. Однак завитки північного сяйва є унікальною формою цього явища, спричиненою величезними бурями в магнітосфері, що викликають хвилі наднизької частоти. Ці хвилі можуть змусити атмосферу Землі “дзвеніти як дзвін”, створюючи вібрації, подібні до коливань гітарної струни.

Експерт з ННЧ-хвиль з Пекінського університету (Китай) Сін-Ю Лі зазначив, що довжина магнітних пульсацій могла сягати кілометра, хоча науковим обладнанням виміряти їх не вдалося.

«Уявіть, що магнітне поле Землі схоже на гітарну струну. На цьому знімку бачимо вібрації цієї струни».

Експерт зі ННЧ-хвиль з Пекінського університету (Китай) Сін-Ю Лі

Джерело livescience

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше