Небезпека для жителів Маріуполя: через дії окупантів радіаційний фон в місті перевищив норму в 15 разів

В Маріуполі рівень радіаційної норми перевищено у 15 разів. Окупанти намагаються заспокоїти населення, але насправді таким чином прикривають свій черговий воєнний злочин.

Про це повідомляє радник мера міста Петро Андрющенко в Telegram.

“В Маріуполі зафіксували в 15,5 раза підвищений радіаційний фон на пляжі “Піщаний” в районі порту. Рівень становив 4,04 мкЗв/г при рівні безпеки для людини 0,26 мкЗв/г. Тобто в 15 разів більший за безпеку”, – розповідає Андрющенко.

Зазначається, що місцеві пропагандисти розтлумачували таке зростання показників, як “безпечне” для населення, та пояснили це “нещодавнім штормом”.

Втім, як підкреслює Андрющенко, обидва виправдання є хибними.

“Дійсно, в районі пляжу “Піщаний” існують так звані “чорні піски”, які “фонять”. Та дійсно, точковий рівень радіації цих пісків при нормальному житті міг нашкодити, лише якщо проводити тут системно купу часу”, – пояснює радник мера Маріуполя.

Втім, за його словами, справжньою причиною оголення “чорних пісків” є не шторм, а постійні бомбардування та обстріли міста на тлі російської окупації.

“Однак, не лише “Піщаний”. Якби хтось проміряв рівень радіації на Азовсталі на зараз, а також зробив аналіз складу ґрунту та пилу, що розносяться вітром по місту та дощем в море, то картина стала б по-справжньому апокаліптично яскрава”, – підкреслює Андрющенко.

Він зауважив, що саме тому окупанти зараз не проводять там заміри з метою приховати вчинений ними екоцид.

Джерело rbc

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше