Неочікуване застосування: Як-52 допомагає збивати ворожі БПЛА Zala

Сили оборони застосовували літак Як-52, щоб перехопити російський розвідувальний безпілотник Zala.

Кадри з безпілотника, який зафіксував український поршневий Як-52, оприлюднили у telegram-каналі «Тиск».

Літак, який виконував роль протиповітряної оборони, перехоплював російського розвідника над Миколаївською областю.

Сам український поршневий літак не мав озброєння, роль стрілка виконував другий льотчик з місця для інструктора у літаку. Двомісний одномоторний навчально-тренувальний літак серійно випускався з 1979 по 1998 рік. Він має низьку швидкість звалювання, яка складає 100-140 кілометрів на годину. Це дозволяє йому переслідувати дрони й при цьому маневрувати на відносно низьких швидкостях. Літак має максимальну допустиму швидкість у 470 кілометрів на годину, дальність польоту до 500 кілометрів та тривалість польоту у 2,5 години.

Це вже не перший зафіксований випадок, коли цей літак залучають для протиповітряної оборони. Наприкінці квітня на Одещині поршневий літак збив російський дрон-розвідник.

Ілюстративне фото Як52. Фото з відкритих джерел.

Імовірно, ідею з залученням цих літаків в Україні вже масштабують. На відео видно, що Як-52 отримав військовий камуфляж.

Варто зазначити, що оборонно-промисловий комплекс займався літаками Як-52 ще у 2020 році.

Навчально-тренувальний літак УТЛ-450 Фото: Мотор-Січ

Компанія «Мотор-Січ» розробила модернізовану версію цього літака, який отримував турбогвинтовий двигун АІ-450С з 5 лопатевим гвинтом змінного кроку MTV-5, а також низкою інших нових систем. Також модернізована версія отримала нову панель приладів з рідкокристалічними індикаторами.

Джерело Мілітарний

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше