Несподівано поряд із Землею пролетів непомічений раніше метеороїд
Астрономи намагаються стежити за кожним космічним тілом, яке може зіткнутися із Землею. Більшість з них мають невеликі розміри та не загрожують, але завжди є ймовірність, що десь у космосі інший об’єкт залишається непоміченим. Нещодавно одного з них було виявлено вже на підльоті до нашої планети.
Тривогу викликав не розмір метеороїда, а його несподівана поява — проблема в тому, що він прилетів з боку Сонця, а вчені навіть не знали, що він там був. Об’єкт під назвою 2021 UA1 пройшов на відстані приблизно 3000 км від Землі. Максимальне зближення було зафіксовано 25 жовтня 2021 близько 3:07 за Гринвічем (6:07 по Києву) – він пролетів над Антарктидою. Враховуючи невеликі розміри об’єкта, небезпеки він не становив.
3000 км – це досить близько: значно вище орбіти МКС (близько 400 км), але ближче, ніж супутники зв’язку на геостаціонарній орбіті (близько 36 тис. км). Якби об’єкт при своїх скромних габаритах (приблизно 2 метри) таки увійшов до атмосфери Землі, то згорів би, перш ніж впасти на поверхню. За словами астронома Тоні Данна (Tony Dunn), випадок цікавий тим, що метеороїд летів з боку Сонця, тому він залишався невидимим до моменту зближення. До цього в серпні минулого року на відстані 2950 км від Землі пройшов об’єкт 2020 QG, а в листопаді 2020 об’єкт під назвою 2020 VT4 пройшов на висоті всього 370 км.