Neuralink готується до клінічних випробувань своєї технології на людях
Досі компанія Neuralink, заснована Ілоном Маском у 2017 році, вживляла чіпи тільки тваринам — мавпам та свиням. Але для того, щоб інтерфейс мозок-комп’ютер почав приносити користь людям — допомагати пацієнтам з неврологічними захворюваннями або залежністю — його слід почати тестувати на людині, а не тільки на тваринах. Для цього Neuralink відкрила вакансію директора з клінічних випробувань.
«Як директор з клінічних випробувань вам доведеться тісно співпрацювати з найпередовішими лікарями та провідними інженерами, а також з першими учасниками клінічних випробувань Neuralink, — йдеться в оголошенні. — Ви очолите і допоможе створити команду, яка відповідає за проведення клінічних досліджень компанії Neuralink і за розробку правових норм, які з’являться в цій сфері, що швидко розвивається».
Neuralink вже імплантувала мікрочіпи в мозок свині Гертруди та макаки на прізвисько Пейджер, яка навчилася грати в пінг-понг силою думки. Імплант складається з приладу розміром з монетку і безлічі тонких гнучких електродів, які з’єднує з клітинами мозку спеціальна машинка, схожа на швейну.
Щоб отримати дозвіл Управління з санітарного нагляду (FDA) США, компанії необхідно провести випробування спочатку на невеликій групі людей, щоб довести, що технологія працює. Потім мають відбутися ще одні випробування, вже на ширшій групі учасників, для доказу безпеки процедури імплантації та використання імпланту, пише The Guardian.
У недавньому інтерв’ю Маск висловив обережний оптимізм щодо потенціалу технології Neuralink. Він сподівається, що перші випробування продемонструють усьому світу і регулятору можливість повернення людям з паралічем усіх кінцівок здатності ходити.
«Я думаю, у Neuralink є шанс відновити функціональність всього тіла тим, хто пережив травму хребта. Neuralink добре показав себе на прикладі мавп, ми проводимо багато тестів і тільки що підтвердили, що імплант дуже безпечний і надійний і його можна безпечно видаляти», – розповів він в інтерв’ю Wall Street Journal.
Минулого року без пояснення причин із Neuralink пішов президент компанії Макс Ходак. А до цього — велика група вчених, незгодних з етикою компанії в її експериментах на тваринах, а також маркетинговим підходом Маска до чисто наукових досліджень.