Neuralink Ілона Маска отримала зелене світло для клінічних випробувань на людях
Neuralink, компанія, що працює над створенням нейрочіпів і є власністю Ілона Маска, оголосила про отримання дозволу від Управління з контролю за харчовими продуктами та лікарськими засобами (FDA) на проведення історичного першого клінічного дослідження на людях. Цей дозвіл дозволить компанії продовжити розробку пристрою, який в майбутньому може бути вживлений у мозок людей.
24 Канал повідомляє, що отримання Neuralink дозволу на проведення випробувань на людях було неочікуваною новиною для багатьох, особливо враховуючи попередню заяву Маска у листопаді, в якій він говорив, що до першого випробування на людях Neuralink залишалося приблизно шість місяців. Однак, виглядає так, що цього разу амбітний план Маска став реальністю, що становить важливий крок для компанії.
We are excited to share that we have received the FDA’s approval to launch our first-in-human clinical study!
This is the result of incredible work by the Neuralink team in close collaboration with the FDA and represents an important first step that will one day allow our…
— Neuralink (@neuralink) May 25, 2023
Що особливо інтригує, так це те, що сам Ілон Маск, досить контроверсійний підприємець, який керує Neuralink, буде брати участь в процедурі вживлення пристрою в людський мозок. Нагадаємо, що цей процес проводиться повністю автоматично за допомогою автономного робота.
На цей час не відомо, коли саме відбудуться випробування і хто стане першим пацієнтом компанії, оскільки набір учасників ще не розпочався. Neuralink заявила, що надасть додаткову інформацію з цього приводу “найближчим часом”.
Маск раніше висловлював думку, що Neuralink буде віддавати перевагу людям, які страждають від різних захворювань. Наприклад, мільярдер заявляв, що пристрій зможе, між іншим, відновити рухову активність паралізованим людям та допомогти в боротьбі з деякими нервовими захворюваннями.
Neuralink не є першою компанією, що досліджує нейроінтерфейси на людях, проте вона безсумнівно привернула до себе велику увагу та викликала багато спекуляцій. Synchron, інша компанія, що розробляє подібні інтерфейси, отримала дозвіл FDA на початок випробувань у США у 2021 році та анонсувала перший в країні імплантат мозку та комп’ютера у липні минулого року. У січні цього року Synchron також опублікувала результати попереднього дослідження з участю чотирьох пацієнтів в Австралії.
Раніше Neuralink стикалася з критикою та обвинуваченнями у жорстокому поводженні з тваринами, хоча компанія відкинула всі ці звинувачення. Додатково, проводиться розслідування щодо можливого транспортування інфікованих пристроїв, вилучених у тварин.
Важливо відзначити, що FDA відхилила заявку Neuralink на проведення випробувань на людях на початку 2022 року, посилаючись на багато проблем, які потрібно було вирішити.