Neuralink Ілона Маска збирається імплантувати мозкові імпланти 11 пацієнтам у 2024 році

Компанія Neuralink, заснована Ілоном Маском та групою вчених у 2016 році, створює мозкові імпланти для відновлення здатності спілкуватися та пересуватися у людей з обмеженими можливостями. Отримавши дозвіл на проведення випробувань на людях, Neuralink планує провести їх одразу на 11 пацієнтах уже наступного року. Собівартість кожної операції оцінюють у $10 500, але страховим компаніям потрібно заплатити $40 000 за кожного пацієнта.

Ілону Маску вдалося прискорити процедуру схвалення клінічних випробувань імплантів Neuralink на людях, пише Bloomberg. Зазвичай перший пацієнт має спостерігатися у фахівців протягом року після успішної операції, перш ніж дозволяється проведення подальших втручань. Однак FDA пішло на поступки й дозволило Neuralink провести випробування одразу на 11 пацієнтах, які будуть прооперовані наступного року.

Neuralink оцінює собівартість кожної операції в $10 500, але страховим компаніям потрібно заплатити $40 000 за кожного пацієнта. Попри те, що у Neuralink вже є тисячі звернень від пацієнтів, до наступного року буде відібрано лише 11 добровольців для першої фази експерименту. В ідеалі, учасники мають бути молодше 40 років і страждати від паралічу верхніх і нижніх кінцівок.

На першому етапі імплантації імпланта Neuralink хірург робить круглий отвір у черепній коробці пацієнта над ділянкою мозку, що відповідає за рухливість кінцівок. Потім медичний робот Neuralink інтегрує 16 найтонших покритих полімерною оболонкою шлейфів у кору головного мозку. Шлейфи з’єднують електроди, кожен з яких у 14 разів тонший за волосину і має діаметр не більше 5 мкм. Ця частина операції автоматизована, оскільки потребує дуже точних маніпуляцій. Потім мінікомп’ютер розміром з монету встановлюють в отвір у черепній коробці й зв’язують з електродами, імплантованими в мозок. Очікується, що весь процес операції займе близько 2,5 годин, хоча Маск прагне скоротити цей час до 15 хвилин.

Однією з особливостей імпланту Neuralink, на відміну від продукції більшості конкурентів, є його здатність передавати інформацію по бездротовому інтерфейсу. Акумулятор імпланта забезпечує кілька годин роботи, після чого його можна підзарядити без дротів, надівши спеціальну кепку на пацієнта. У майбутніх версіях планується імплантація до 128 найтонших шлейфів у кору головного мозку, а час роботи від акумулятора буде збільшено до 11 годин. Можливо, пацієнти зможуть заряджати імплант під час сну через спеціальний пристрій, вбудований у подушку.

Neuralink планує вживити імпланти 27 людям у 2025 році, 79 пацієнтам у 2026 році, 499 пацієнтам у 2027 році, а до 2030 року досягти 22 204 операцій щорічно. Через п’ять років компанія очікує річну виручку від проведення операцій $100 млн. Поряд із розробкою власного робота, Neuralink також самостійно розробляє і виробляє напівпровідникові компоненти. Важливо, щоб імплант не нагрівався і не спричиняв дискомфорту, тому багато компонентів компанія розробляє і випускає самостійно. У 2021 році близько 12 хірургічних роботів було використано для вживлення 155 імплантів тваринам, а минулого року кількість операцій зросла до 294.

Neuralink планує розробити окремий імплант для спинного мозку, який дасть змогу повернути рухливість людям із паралічем. Імплант для головного мозку буде використовуватися для відновлення комунікації із зовнішнім світом, наприклад, через комп’ютер, а також для управління біонічними протезами. Імплант для спинного мозку буде націлений на відновлення рухливості власних кінцівок пацієнта. Мавпи з мозковими імплантами, що живуть у лабораторіях компанії Neuralink три роки, вже навчилися керувати комп’ютерним курсором в іграх. Крім гри в пінг-понг, вони можуть пересувати курсор силою думки по матриці з 35 осередків, які випадковим чином підсвічуються. Швидкість управління курсором зростає після тренувань і навчання.

Однією з довгострокових цілей Neuralink є розкриття потенціалу та перевищення біологічних здібностей мільярдів людей. З моменту свого заснування компанія залучила близько $600 млн на розвиток. Наступний рік стане вирішальним для Neuralink і покаже, чи будуть випробування на людях успішними.

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше