Невразливий до РЕБ ударний дрон “Доля” з України готується до масового виробництва

Український безпілотник «Доля» може використовуватися як ударний дрон, а також для ведення аеророзвідки. Його розробники працюють над технологією, що дозволить налагодити масове виробництво.Вони показали своє мінівиробництво та процес роботи над дроном.

Дрон «Доля» починали робити ентузіасти Станіслав, Максим та Андрій за власні гроші, але нещодавно вони отримали грант від держави у розмірі 30 000 євро. За його умовами вони мають зробити безпілотник невразливим для засобів радіоелектронної боротьби. Весь виробничий процес проходить у невеликій майстерні, яку друзі називають “лабораторією”.

«Протидіяти радіоелектронній боротьбі можливо, але ворог постійно вчиться. І ворог небезпечний. Наші супротивники готувалися до війни десятки років. Але попри це, ми їх у певних аспектах уже перегнали. Я не можу вам розповідати всіх деталей, але нам є що протиставити», – розповів керівник лабораторії Станіслав.

Станіслав та його друзі розробляють технологію, яка дозволить налагодити масове виробництво безпілотників «Доля».

Є завдання випускати тисячу штук на місяць, то я чітко розумію, що мені для цього потрібно: 150 осіб, півтори тисячі квадратних метрів виробництва, певна сума грошей, обладнання, потужність з електрики. Цю інформацію повністю я маю. Тому що моє завдання – розробити технологію. Не сам безпілотник зробити, який полетить, а щоб я знав чітко, видав повністю техпаспорт для його масового виробництва », – пояснив інженер Максим.

«Все це можливо зробити, єдине питання – це фінансування. За належного фінансування, звичайно, можна поставити це на потік. Тому що є й грамотні інженери, є люди, які вміють керувати та налагоджувати виробництво. Необхідно зібрати грамотну команду – і можна запускати масове виробництво », – додав інженер Андрій.

Джерело building-tech

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше