Неврологи розкрили, що відбувається в мозку фанатів «Гри престолів»
Якщо людина легко занурюється в вигаданий світ кіно або книг, показали дослідження Університету Огайо, вона більше використовує особливу частину мозку для обробки інформації та про персонажа, і про себе, пише Medical Express.
В рамках дослідження проводилося сканування мозку 19 фанатів серіалу «Гра престолів», коли ті думали про себе, про своїх друзів або персонажах серіалу. При цьому добровольці попередньо повідомили, який персонаж їм найбільше подобається і з яким персонажем відчувають максимальну близькість. Також проводилося опитування, в рамках якого добровольцям пропонувалося погодитися або не погодитися з твердженнями на кшталт “Я дійсно залучений в переживання персонажів”.
Люди з високим рівнем ідентифікації себе з персонажем повідомляли про те, що багато в чому погоджувалися з думками та переживаннями героя. І це відбивалося в активності мозку. У центрі уваги була вентромедіальна префронтальна кора головного мозку. Вона демонструвала підвищену активність, коли люди думали про себе, була менш активною, коли думали про друзів, і найменш активною, якщо мова йшла про персонажа.
Однак, якщо ж опитування виявило у людини схильність до ідентифікації себе з персонажем, ситуація змінювалася. Так, зона була активнішою, коли людина думала про вигаданих персонажів. Причому, активність підвищувалася, коли згадувався персонаж, який особливо імпонував добровольцю.
«Отримані дані допомагають пояснити, як художня література може мати такий великий вплив на деяких людей», – сказав Ділан Вангер, співавтор дослідження і доцент кафедри психології в штаті Огайо.
«Для деяких людей художня література – це шанс знайти нову ідентичність, побачити світи очима інших і повернутися до того, що змінилося», – сказав Вагнер.
«Попередні дослідження показали, що коли люди сприймають історії, як якби вони були одним з персонажів, зв’язок встановлюється з цим персонажем, і персонаж стає згуртованим з собою. У нашому дослідженні ми бачимо докази цього в їхньому мозку».