Невидимі для ворога: для української армії розробляють “анти-тепловізійні” плащі
В Україні розробляють “анти-тепловізійне” спорядження для військових, що маскуватиме їх інфрачервоне випромінювання та приховає від ворожих тепловізорів.
Про це повідомила пресслужба Міністерства оборони.
В Центральному управлінні розвитку та супроводження матеріального забезпечення розробляють “анти-тепловізійне” пончо (накидку). Очікується, що воно поглинатиме інфрачервоне випромінювання людського тіла.
У разі успішного завершення розробок цей виріб допоможе українським військовим залишатися непомітними для ворожих тепловізорів та приладів нічного бачення.
У повідомленні зазначається, що наразі в Центральному управлінні вже тестують п’ять зразків виготовлених із різних тканин.
“Специфіка в тому, що нам необхідно створити матеріал, який поглинатиме інфрачервоне випромінювання та матиме низьку теплопровідність. Наша мета – якомога надійніше замаскувати військових і техніку від ворога“, – зауважив заступник Міністра оборони Віталій Половенко.
Половенко зауважив, що матеріали для виготовлення тканини анти-тепловізійної накидки повинні бути гнучкими та стійкими до навколишнього середовища: атмосферних опадів, не вигорати на сонці, мати маскувальні властивості на місцевості.
Анти-тепловізійне спорядження
Поле бою російсько-української війни добре насичене тепловізорами. Вони у великих кількостях знаходяться у користуванні піхотинців, ними оснащені розвідувальні дрони та бронетехніка.
В умовах активного використання цієї технології важливим постає питання маскування для від тепловізорів для успішного виконання бойових завдань.
Для виготовлення такого спорядження використовуються різні багатошарові матеріали, зокрема, із полімерів, мікроволокна та тканин з вкрапленнями металевих часток.
Військове спорядження призначене для маскування інфрачервоного випромінювання вже використовується різними арміями світу, наприклад, Ізраїлем та Сполученими Штатами.
Схожі засоби виготовляються і для наземної бойової техніки. Зокрема, мова йде про російську систему КССЗ “Накидка”, що використовується на російському Т-90М та шведську Saab Barracuda, яку можна побачити на деяких українських БМП CV90.