Nikon і NASA об’єднуються для створення камери нового покоління для польотів на Місяць

Компанія Nikon спільно з космічним агентством NASA створює спеціальну камеру, яку використовуватимуть астронавти під час місії Artemis III, метою якої є повернення людини на Місяць.

Камера отримала назву HULC (Handheld Universal Lunar Camera) і являє собою модифіковану версію флагманської бездзеркальної камери Nikon Z9 з об’єктивами Nikkor. Камера оснащена тепловими покривалами, що захищають її від пилу та екстремальних температур, а також спеціальним ручним керуванням, зручним для носіння в космічному скафандрі.

HULC буде здатна знімати як фото, так і відео в умовах низької освітленості та високої радіації, які характерні для місячної поверхні, особливо для південного полюсу, де планується приземлення астронавтів. Цей регіон Місяця містить водяний лід у постійно затінених кратерах, що робить його науково цікавим, але технічно складним для дослідження.

Місія Artemis III запланована на 2026 рік і стане першою за 54 роки, коли людина ступить на Місяць. Попередні місії Аполлона використовували великоформатні камери без видошукача, які залишалися на місячній поверхні. За допомогою HULC астронавти зможуть робити якісніші та різноманітніші знімки місячного ландшафту і своєї діяльності.

Джерело gagadget

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше