Німеччина планує відновити обов’язкову військову службу – Der Spiegel

За час поїздки до країн Скандинавії глава Міноборони Борис Пісторіус збирається дізнатися більше про модель військової повинності у Швеції.

У Німеччині запропонували відновити загальну військову повинність. Глава німецького Міноборони Борис Пісторіус доручив до 1 квітня розробити модель військової служби, яка має сприяти стійкості країни. Про це пише журнал Der Spiegel з посиланням на документ внутрішнього користування.

Повідомляють, що в планах міністра повернути військову службу до осені 2025 року, коли заплановані федеральні вибори. Ініціатива покликана “зробити масштабований, адаптований до загроз внесок у національну стійкість”.

“Федеральний міністр має намір ухвалити рішення про обов’язкову військову службу впродовж цього законодавчого періоду”, — ідеться в передмові до робочого розпорядження.

Також повідомляється, що за час поїздки до країн Скандинавії Пісторіус, до всього іншого, збирається дізнатися більше про модель військової повинності у Швеції.

Обов’язкову військову службу у Швеції повернули з 2017 року, але в іншій формі, ніж раніше в Німеччині. За словами журналістів, останніми роками шведська влада змогла набрати достатньо добровольців для збройних сил.

Однак точна реалізація цієї моделі в Німеччині навряд чи можлива. У Швеції в армію призивають близько десяти відсотків учнів. Стосовно Німеччини це означало б, що Бундесверу доведеться щорічно навчати 40 000 військовослужбовців. Для цього у військах не вистачає казарм та інструкторів.

Реалістична чисельність призову, яку назвав Пісторіус у кулуарах Мюнхенської конференції з безпеки, — близько 3000-4000 осіб. Щоб навчити більше солдатів, не вистачає казарм та інструкторів.

Питання справедливої обов’язкової військової служби теж на порядку денному. У той час, коли в Німеччині існувала обов’язкова військова служба, Конституційний суд постановив, що слід призивати “якомога більше призовників”.

Джерело focus

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше