Німеччина відмовляється повертатися до використання атомних електростанцій
Німеччина не буде відновлювати використання ядерної енергії, натомість країна зробить ставку на відновлювані джерела енергії.
Про це заявив у суботу канцлер ФРН Олаф Шольц, передає Associated Press.
«Тема з ядерною енергією в Німеччині – закрита. Кожному, хто захоче побудувати нову АЕС, знадобиться 15 років, 15 – 20 млрд євро за кожну станцію», – сказав канцлер.
Він уточнив, що разом із припиненням використання Німеччиною атомної енергії почався демонтаж відповідної інфраструктури, і що повторне застосування цього виду енергії потребуватиме нових АЕС. Шольц додав, що в майбутньому енергетичні потреби ФРН будуть задовольняти з відновлюваних джерел, включно з сонцем і вітром.
AP нагадує, що цього тижня у Вільній демократичній партії Німеччини (ВДП), що входить до правлячої коаліції, схвалили положення, згідно з яким треба «припинити демонтаж АЕС, які ще можна використовувати».
У ВДП наголошували, що збереження цих потужностей є єдиним способом для країни зберегти стабільність за будь-якого розвитку ситуації.
ФРН оголосила про плани поетапної відмови від ядерної енергетики ще 2011 року. Восени минулого року, коли конфлікт в Україні обмежив доступ до енергії в Європі, Німеччина вирішила продовжити роботу атомних електростанцій «Ізар 2» (Isar 2), «Неккарвестгайм 2» (Neckarwestheim 2) і «Емсланд» (Emsland) на кілька місяців, але максимум до середини квітня 2023 року.
Ці три АЕС забезпечували електрикою понад 10 млн домогосподарств країни, тобто приблизно чверть населення.