Німецькі вчені відкрили новий метод лікування колінних суглобів за допомогою носа

Новий метод лікування пошкоджень колінного суглоба успішно протестували лікарі з Університетської клініки Вюрцбурга в Німеччині. Згідно з пресрелізом, в рамках ініціативи під назвою ENCANTO, вчені продемонстрували можливість відновлення пошкодженого колінного хряща з використанням тканини, отриманої з носової перегородки пацієнта.

У дослідженні ENCANTO за допомогою хрящової тканини з носа лікували осередкові ураження хряща. Це локально обмежені та чітко окреслені ушкодження.

Як відбувається відновлення хряща

Як пояснив доктор Олівер Пулліг, автор проєкту, процес включає вилучення невеликого фрагмента хряща з носової перегородки пацієнта. Потім цей фрагмент хряща культивується на колагеновій матриці, яка підтримує структуру і через чотири тижні імплантується в пошкоджене коліно.

Пошкодження, з якими боролися медики в рамках ENCANTO, виникають, наприклад, після нещасного випадку, тобто у нетипових ситуаціях. Тепер дослідження включають найбільш поширені ураження хрящової тканини. Насамперед лікарі перевірять, чи зможе розроблений метод стати альтернативою протезування у боротьбі з таким захворюванням, як остеоартрит (артрит колінного суглоба).

Вчені з команди ENCANTO впевнені, що якщо імпланти на основі тканини носової перегородки виявляться життєздатною альтернативою протезування, це стане революцією в лікуванні пошкоджень хряща. Раніше пацієнтам із такими діагнозами прописували знеболювальні або встановлювали штучний суглоб.

Порушення функції колінного суглоба через артрит має більш ніж на 500 мільйонів людей по всьому світу, і ця цифра продовжує рости.

Важливо! Цей матеріал має винятково загальноінформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Але якщо Вам потрібні встановлення діагнозу або медична консультація, обов’язково зверніться до лікаря.

Джерело 24tv

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше