Нова ера зв’язку: Nokia здійснила перший дзвінок із 3D-просторовим аудіо

Науково-технічний підрозділ компанії Nokia оголосив про здійснення першого в історії дзвінка з використанням 3D-просторового аудіо. Це проривна подія, оскільки всі телефонні дзвінки, що здійснюються стільниковою мережею, досі були монофонічними, і просторове аудіо не використовувалося.

Генеральний директор Nokia Пекка Лундмарк (Pekka Lundmark) зробив телефонний дзвінок, використовуючи нову технологію під назвою “імерсивне аудіо та відео”. Демонстраційний дзвінок був проведений зі Стефаном Ліндстремом (Stefan Lindström), послом Фінляндії з цифровізації та нових технологій.

Дзвінок було здійснено стільниковою мережею з використанням кодека 3GPP Immersive Video and Audio Services (IVAS), який дає змогу в реальному часі чути звук просторово. Просторове аудіо розділяється на кілька каналів, створюючи ефект звуку, що виходить із різних напрямків. Ця технологія вже популярна при прослуховуванні музики, але її застосування у відеодзвінках – дійсно унікальний випадок.

Однак поки що звичайні користувачі не зможуть насолоджуватися перевагами 3D-аудіо під час телефонних розмов. Кодек IVAS є частиною майбутнього оновлення мереж 5G, званого 5G Advanced. Це оновлення обіцяє більш високі швидкості, поліпшену енергоефективність і більш точне позиціонування в стільникових мережах. 5G Advanced технічно зробить можливими просторові дзвінки, але, за даними Reuters, мине кілька років, перш ніж стільникові оператори почнуть пропонувати цю послугу.

Єдиною можливою перешкодою є те, що кодек IVAS працюватиме тільки на смартфонах із щонайменше двома мікрофонами, хоча більшість сучасних телефонів і так оснащені ними. Nokia заявляє, що “переважна більшість” телефонів підтримуватиме просторові аудіодзвінки, щойно стільникові оператори приєднаються до нововведення.

Джерело gagadget

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше