Нова місія SpaceX: Dragon везе на МКС запаси та дослідницьке обладнання (відео)
SpaceX запустила свою 30-ту вантажну місію до Міжнародної космічної станції (МКС) для NASA (21 березня 2024), щоб доставити 3 тонни запасів і наукового обладнання до орбітальної лабораторії.
Про це повідомила Space.
Ракета Falcon 9 з космічним кораблем Cargo Dragon без екіпажу стартувала з космічного стартового комплексу-40 (SLC-40) на станції космічних сил на мисі Канаверал Флориді.
Місія CRS-30 стала першим вантажним запуском з SLC-40 від березня 2020 року. Відтоді майданчик був оснащений новою стартовою вежею, яка дозволяє ефективніше завантажувати вантаж і модернізує обладнання для підтримки екіпажу.
Перед модернізацією SLC-40 вантаж завантажувався, коли ракета була горизонтальною, а потім піднімалася вертикально перед стартом. Проте завдяки новій стартовій вежі ця операція отримала значні поліпшення. Це дозволяє ефективніше завантажувати вантаж і модернізувати обладнання для підтримки майбутніх запусків, включаючи ті, що передбачають польоти людини у космос.
Сара Вокер, директор управління місією SpaceX Dragon
Перший ступінь прискорювача Falcon 9 повернувся на Землю і здійснив вертикальне приземлення у зоні посадки-1 SpaceX приблизно через вісім хвилин після запуску. Це був шостий запуск і посадка ракети-носія.
Капсула Cargo Dragon CRS-30 відокремилася від верхньої частини ракети менш ніж за 12 хвилин після запуску. Космічний корабель проведе приблизно два дні у дорозі до МКС, а зустріч і стикування заплановані на 7:30 ранку за східним часом на 23 березня.
Понад 2,7 тис. кг наукових матеріалів, обладнання для технічного обслуговування, два нових набори кави, свіжі фрукти та овочі та інша їжа для жителів станції завантажили на борт Dragon на CRS-30. У це перевезення входить новий запасний насос, який зберігається у багажнику Dragon, що буде інтегрований у зовнішню систему теплового контуру космічної станції.
CRS-30 пристикується до зенітного порту модуля Harmony і залишатиметься там місяць, перш ніж зійти з орбіти та повернутися на Землю.