Нова зброя для захисту неба: що потрібно знати про системи ППО Skynex, які розгорнуть в Україні

В Україну було доставлено батарею системи протиповітряної оборони Skynex виробництва компанії Rheinmetall Italia. Комплекс було надано 31 грудня в межах угоди на суму 174 млн доларів, що фінансується урядом Німеччини.

Про це повідомили оглядачі Defence News 26 січня.

Контракт був підписаний у грудні 2022 року. Перша батарея вже прибула в Україну, друга буде поставлена в березні цього року.

“Нам сказали, що Skynex добре працює в Україні, і відгуки для подальшого вдосконалення системи будуть дуже важливі”, — заявив генеральний директор компанії Алессандро Ерколані.

Що відомо про Skynex

Зенітний комплекс Skynex — це еволюція системи Sky Guard, що мають в собі радар з дальністю дії 50 км, командний пункт і чотири гармати, кожна з яких оснащена електрооптичними датчиками та радаром стеження. Гармати здатні випускати 1000 шт 35-мм снарядів за хвилину, уражаючи ціль на відстані чотирьох кілометрів. Під час наближення до цілі боєприпаси системи розкриваються, викидаючи сотні маленьких вольфрамових циліндрів, які утворюють руйнівну хмару.

Щоб снаряди розкривалися в потрібний момент, їхня швидкість контролюється датчиком, коли вони вилітають зі стовбура гармати, а електроніка в стовбурі програмує час розкриття снаряда відповідним чином. Дальність ураження цілі сягає 4 км

За словами Ерколані, Skynex був розроблений для боротьби, зокрема з безпілотними літальними апаратами та баражувальними боєприпасами.

“Перевага системи в тому, що вона була розроблена для боротьби з малими, низькими і повільними загрозами, і вона економічно ефективна, як порівняти з використанням ракети вартістю в мільйони, щоб знищити безпілотник”, — додав він.

Джерело focus

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше