Новий безпілотник Wingcopter 198 доставляє по три посилки за виліт
Німецький стартап Wingcopter представив нову модель безпілотника для доставки посилок — дрон-кур’єр Wingcopter 198. Відмінна риса нового рішення — можливість доставляння відразу декількох посилок в рамках одного рейсу. Розробники вважають, що Wingcopter 198 спростить комерціалізацію логістичних мереж нового покоління і зробить експлуатацію дронів-кур’єрів значно дешевшим.
«Wingcopter 198 кардинально змінює правила доставляння за допомогою дронів — він готовий створити логістичні магістралі в небі», — заявив в інтерв’ю TechCrunch гендиректор Wingcopter Том Плюммер.
Крім можливості нести до трьох пакунків новий дрон має відмінні показники автономності завдяки кільком запатентованим технологіям. Ключова з них — це механізм поворотного ротора, який швидко підіймає безпілотник вертикально вгору, а потім переводить апарат в режим горизонтального польоту. За заявами Wingcopter, такий підхід дозволяє зберегти великий запас ходу при порівняно мініатюрних габаритах і порівняно скромної батареї.
Wingcopter 198 здатний подолати відстань в 75 км або провести в повітрі близько 40 хвилин — в залежності від навантаження і типу замовлення. Посилки кріпляться до безпілотника на лебідці, при цьому можливі кілька варіантів доставляння — скидання пакунку, спуск його на тросі й передача через приземлення. Система використовує комбінацію з радіомодулів ADS-B, FLARM та Remote ID, а також алгоритми комп’ютерного зору, камери та набір датчиків для відстеження маршруту та посилок, що спускаються по лебідці. Дрон також поставляється з вісьмома роторами та двома модулями для гарячої заміни літій-іонних акумуляторів ємністю 814 Вт * ч. Вага безпілотника 20 кг, а вантажопідйомність — 5 кг.
У Wingcopter стверджують, що один оператор може одночасно керувати 10 безпілотниками — більшу частину часу дрони будуть діяти самостійно, а людина буде підключатися до роботи тільки в екстраординарних ситуаціях. Wingcopter підключаються до наземних центрів управління через LTE і 5G-мережі, які підтримуються супутниковою технологією Iridium. Програмне забезпечення та інтерфейс Wingcopter були розроблені для автономних польотів поза зоною прямої видимості й дозволяють реалізувати повністю автоматизовану доставку, додали представники стартапу.
Компанія-розробник обіцяє налагодити серійне виробництво нових дронів в найближчі місяці — це станеться відразу після того, як Wingcopter отримає необхідні сертифікати від Федерального управління цивільної авіації США (FAA). При цьому Wingcopter вже виробила тестову партію зі 100 безпілотників і зараз приймає заявки від потенційних клієнтів на перші випробування.