Новий робот розмовляє сам з собою, щоб поліпшити навички комунікації
Дослідники з США навчили робота приймати рішення завдяки внутрішньому монологу. Це поліпшило і його навички взаємодії з людиною.
Дослідники пояснили, що мова для пристроїв грає важливу роль – вона корисна для комунікації, оцінки ситуацій і прийняття рішень. Щоб з’ясувати, як мова може впливати на дії робота, дослідники створили пристрій, на ім’я Пеппер, який говорить сам з собою. Потім вони попросили людей накрити обідній стіл з Пеппером відповідно до правил етикету, щоб вивчити, як навички спілкування Пеппера впливають на взаємодію людини та робота.
Вчені виявили, що завдяки спілкуванню з собою Пеппер став краще розв’язувати проблеми. В одному експерименті користувач попросив Пеппера помістити серветку не в те місце, що суперечить правилам етикету. Робот почав задавати собі ряд самонавідних питань і прийшов до висновку, що людина неправильно оцінила ситуацію. Щоб бути впевненим у вирішенні, Пеппер перепитав його й уточнив, як саме звучить прохання людини.
Порівнюючи продуктивність Пеппера з промовою і без неї, дослідники з’ясували, що у робота була вища швидкість виконання завдань, коли він займався самообслуговуванням. Завдяки мові Пеппер перевершив міжнародні стандарти функціональних і моральних вимог, що пред’являються до роботів, які працюють в команді.
«Люди були дуже здивовані здібностями робота, – відзначають вчені. – Такий підхід відрізняє робота від інших машин, тому що у нього є здатність міркувати й думати. Внутрішнє мовлення дозволяє прийняти альтернативні рішення, співпрацювати та виходити зі складних ситуацій».
Вчені додали, що внутрішній голос збагачує взаємодію людини й робота, однак деякі дослідники можуть вважати його неефективним, тому що пристрій витрачає більше часу на виконання завдань. Внутрішнє мовлення робота також обмежується знаннями, які дали йому дослідники.